21. kapitola Čekání (3/4)

30. september 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Do černočerné tmy se najednou začalo ozývat pípání. Pomalu jsem otevřela oči. Ležela jsem v posteli. Všechno kolem bylo bílé - strop, stěny i povlečení. Rozhlédla jsem se, abych zjistila, odkud jde to pípání. Vedle mě stál stojan a na něm přístroje používané v nemocnici. Otočila jsem hlavu. Ve stěně byla skleněná výplň, za kterou seděla mladá žena. Snažila jsem se v dosahu ruky najít nemocniční zvonek, kterým bych ji přivolala, ale žádný tam nebyl.
Bolelo mě snad všechno, ale ze všeho nejvíc hlava a břicho. Pomalu jsem si začínala uvědomovat, co se se mnou dělo. Já, Ashley a Tom jsme oslavovali konec školy. Chtěla jsem jim dopřát trochu soukromí, a tak jsem na chvíli odešla, ale něco, nebo spíš někdo mě vyděsil. Začala jsem utíkat a pak mě srazilo auto. Před kým jsem utíkala? Nemohla jsem si vzpomenout.
Vtom jsem si uvědomila jednu podstatnou věc. Byla jsem přece těhotná! Položila jsem si ruce na břicho. Projela mnou bolest. Navíc jsem si uvědomila, že je menší, než když mě srazilo to auto. Co se se mnou, sakra stalo?! Ptala jsem se sama sebe.

Začínala jsem hysterčit. Pípání se zrychlilo a přivolalo sestru. Přiběhla k mé posteli. "Slečno Sandersová, slyšíte mě? Bolí Vás něco?"
"Jo, bolí mě břicho a hlava. Moc!" odpověděla jsem. "Co se stalo s mým dítětem?" vyzvídala jsem.
"Vydržte, slečno, zavolám lékaře," odpověděla sestra a odešla.
Doba, po kterou jsem čekala na doktora mi připadala jako celá věčnost. Těsně po něm dorazila sestra s kapačkou, kterou zavěsila na stojan a napojila na hadičku na mé ruce.
"Dobrý den, slečno Sandersová, já jsem doktor Hodge," představil se mi lékař. "Sestra mě informovala, že máte bolesti. Teď jsme Vám dali kapat léky. Za chvíli Vám bude lépe," sliboval. "Víte, který je dnes den?"
"Úterý 19. června," odpověděla jsem s naprostou jistotou.
"Víte, co se Vám stalo?"
"Srazilo mě auto. Co se stalo s mým dítětem?" vyzvídala jsem. To bylo to hlavní, co mě zajímalo.
"Slečno Sandersová, dnes je 22. června. Byla jste tři dny v bezvědomí, které vzniklo následkem úderu do hlavy. Když Vás přivezli, natočili jsme Vám CTG. To je přístroj, který snímá ozvy plodu a děložní činnost. Záznam byl patologický a svědčil pro hypoxii plodu. Udělali jsme další potřebná vyšetření a ihned Vás odvezli na sál." Lékař mluvil monotónním hlasem a ve tváři měl kamenný výraz. "Následkem traumatu, který jste utrpěla, došlo k abrupci placenty, to znamená jejímu předčasnému odlučování. Provedli jsme Vám císařský řez. U Vašeho dítěte došlo k asfyxii, neboli dušení. Bohužel se nám nepodařilo jej zresuscitovat. Je mi líto."
Do očí mi vhrkly slzy. "Co je s mým dítětem teď?" vyzvídala jsem dál.
"Byla provedena pitva a zjistilo se, že Vaše dítě mělo vrozenou vývojovou vadu srdce. Jedná se o vadu závažnou, ale, je-li včas operována, slučitelnou se životem. Kam jste chodila v průběhu těhotenství do poradny?"
"Já jsem do poradny nechodila," přiznala jsem. "Proč se na to ptáte?"
"Protože vada, kterou mělo Vaše dítě, je zjistitelná na ultrazvuku."
Uvědomila jsem si, co jsem provedla. Nechala jsem slzy stéct po tvářích. "A měla jsem syna, nebo dceru?" zeptala jsem se s obličejem mokrým od slz.
"Dceru," odpověděl doktor. "Už jsme informovali Vaši rodinu o tom, že jste se probudila, jsou na cestě."
"Moji rodinu? Ne, to jste neměli. My spolu nekomunikujeme," naznačila jsem, ale netvářil se, že by ho to zajímalo. "Můžu svou dceru vidět?" naléhala jsem.

"To bych Vám nedoporučoval," odpověděl lékař. "Je po pitvě. Nebyl by to pěkný pohled," dodal a odešel.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 AlbertCar AlbertCar | Email | Web | 5. june 2018 at 18:14 | React

The men's prostate is a vital portion of a male's reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate related is located just before the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it will always be very uncomfortable and inconvenient for the patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, also known as prostatitis, is easily the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years. Infections from the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of all kinds of prostate infection. It is due to bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of a particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be due to trauma on the urinary tract or by infections originating from other parts from the body. A patient may experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal in the prostate defect accompanied by making use antibiotics and NSAIDs to take care of the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to establish what causes these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some of the actions and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for overall health and this will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies advise that a few ejaculations weekly will prevent prostate type of cancer.

3. Eat steak in moderation. It has been shown that consuming more than four meals of beef weekly will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most significant measure to take to make certain a normal prostate is to go for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you should choose prostate examination at least a year.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama