September 2014

21. kapitola Čekání (3/4)

30. september 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Do černočerné tmy se najednou začalo ozývat pípání. Pomalu jsem otevřela oči. Ležela jsem v posteli. Všechno kolem bylo bílé - strop, stěny i povlečení. Rozhlédla jsem se, abych zjistila, odkud jde to pípání. Vedle mě stál stojan a na něm přístroje používané v nemocnici. Otočila jsem hlavu. Ve stěně byla skleněná výplň, za kterou seděla mladá žena. Snažila jsem se v dosahu ruky najít nemocniční zvonek, kterým bych ji přivolala, ale žádný tam nebyl.
Bolelo mě snad všechno, ale ze všeho nejvíc hlava a břicho. Pomalu jsem si začínala uvědomovat, co se se mnou dělo. Já, Ashley a Tom jsme oslavovali konec školy. Chtěla jsem jim dopřát trochu soukromí, a tak jsem na chvíli odešla, ale něco, nebo spíš někdo mě vyděsil. Začala jsem utíkat a pak mě srazilo auto. Před kým jsem utíkala? Nemohla jsem si vzpomenout.
Vtom jsem si uvědomila jednu podstatnou věc. Byla jsem přece těhotná! Položila jsem si ruce na břicho. Projela mnou bolest. Navíc jsem si uvědomila, že je menší, než když mě srazilo to auto. Co se se mnou, sakra stalo?! Ptala jsem se sama sebe.

21. kapitola Čekání (2/4)

23. september 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
O chvíli později ji odvezli chodbou pryč. Vešla jsem do té místnosti, ve které ještě před chvíli byla má kamarádka. "Co s ní bude?" vyzvídala jsem po sestře.
"Vy jste přijela s tou slečnou?"
"Ano."
"Vezou ji na gynekologicko-porodnické oddělení, na sál."
"Děkuji," odpověděla jsem a vydala se tam. Cestou jsem zavolala Toma a řekla mu, kde mě najde.
Podívala jsem se na hodiny. Bylo něco po půlnoci. Zazvonila jsem na oddělení porodních sálů. Vyšla jedna ze sester. "Dobrý den," pozdravila jsem. "Před chvílí jsem přivezli mou kamarádku. Měla nehodu. Jmenuje se Gabriela Sanders. Můžete mi říct, jak to s ní vypadá?"
"Je mi líto, ale nejste z rodiny, takže nemůžu," odpověděla sestra. "Až sem dorazí její rodina, můžete se zeptat jich."
"Vy jste jim už volala?!" zeptala jsem se udiveně.
"Ano, její rodiče jsou na cestě," dodala sestra a zavřela dveře oddělení. No, tak to bude drsné,pomyslela jsem se a sedla si na lavičku na chodbě.
Během pár minut dorazil Tom. "Tak co?" zeptal se.
"Nevím, nechtějí mi nic říct, protože nejsem příbuzná, ale volali jejím rodičům a ti jsou na cestě, tak se snad něco dozvíme."
"Ajaj," nadhodil Tom, "to nebude pěkné."

21. kapitola Čekání (1/4)

16. september 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Devatenáctého června jsme se já a Gabriela rozhodly oslavit úspěšné ukončení třetího ročníku. Spousta lidí si nejspíš řekne, že ukončit třetí ročník střední školy není zase taková sláva. No, pro nás byla, hlavně pro Gabrielu. Před pár měsíci jí zemřel přítel, se kterým čekala dítě, rodiče ji vyhodili z domu a navíc byla závislá na pervitinu. To poslední jsme měly společné. Ještě na začátku školního roku jí vyhrožovali opakováním ročníku, případně vyloučením ze školy. A teď? Teď jí dokonce někteří spolužáci záviděli její výsledky ve škole. Spolu s námi šel i Tom, Gabyin soused a kamarád.

20. kapitola Podivná dívka (3/3)

9. september 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
A doopravdy, poslední měsíc školy uběhl jako nic. V posledních dvou týdnech už si jenom poslední hříšníci doplňovali chybějící známky a profesorky zkoušely ty, kdo měli nerozhodně. K velkému překvapení všech jsem nakonec nepropadla já, ale Nikki. Někteří spolužáci za mnou chodili a říkali, že mě obdivují. Některým jsem to věřila, z jiných vyloženě vyzařovala povrchnost, nezájem a touha se zviditelnit. Kdokoliv se bavil se mnou byl totiž hodně na očích.
Ashley už taky neměla nic moc na práci, takže jsme se rozhodly, že večer vyrazíme za zábavou. Pozvaly jsme i Toma. Byl překvapený, že se v tak vysokém týdnu těhotenství chodím v noci bavit, ale když jsem mu vysvětlila, že to je na oslavu ukončení třetího ročníku, řekl, že to chápe a že s námi půjde.
Vydali jsme se do jednoho z o něco klidnějších klubů v jedné rušnější ulici. Zamířili jsme rovnou k baru a objednali si pití. Když nám barman dal naše drinky a chystali jsme si připít, musela jsem ho zavolat znovu. "Promiňte, ale já jsem řekla bez alkoholu," zdůraznila jsem svůj požadavek. Barman protočil oči a udělal mi nový, nealkoholický drink.

20. kapitola Podivná dívka (2/3)

2. september 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Cítila jsem potřebu se Tomovi revanšovat, a tak jsem ho čas od času pozvala k sobě. Povídali jsme si, jedli to, co jsem při svých chutích napekla a pouštěli jsme si filmy. Když jsem byla s ním, bolest ze ztráty Jamese se dočasně vytrácela. Tom byl navíc rád, že netráví svůj čas sám.
"Gabrielo, nechceš se mi svěřit s tím svým dlouhým příběhem?" navrhnul mi jednoho odpoledne, zrovna když jsme pili kávu a jedli muffiny. Leknutím mi zaskočilo.
"Já nevím," odpověděla jsem, když mě přešel záchvat kašle. "Nechce se mi o tom moc mluvit, abych pravdu řekla. Je to stále docela bolestivé téma."
"Nemusíš, jestli nechceš," dodal na vysvětlenou. Nastalo trapné ticho. Vzpomněla jsem si, jak se mi ulevilo, když jsem svůj příběh vyprávěla Karin a naposledy jsem zaváhala. Rozhodla jsem se pro kompromis - řeknu mu svůj příběh, ale ne celý.

Padesát odstínů temnoty

1. september 2014 at 22:50 | Katherine |  Knižní recenze
Originální název: Fifty Shades Darker
Autorka: E. L. James
Překlad: Zdenka Lišková
Rok vydání: 2013 (2011)
Počet stran: 656
Ilustrace: -
Oficiální popis: "Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…" 1
Jak bych ji popsala: Vztah Christiana a Anastasie se rozpadl poté, co Ana zjistila, jak surový Christian dokáže být. Ačkoliv na ni byl hrubý, nedokáže na něj Ana zapomenout a stýská se jí. Christian je na tom podobně. Je to jejich plánovaná cesta na Josého výstavu, která je po několika dnech od rozchodu svede zpět dohromady. Začátky nejsou lehké, ale postupně oba zjišťují, že bez sebe nedokáží být.
Děj okořeňuje i Christianova bývalá přítelkyně Leila, která na Anu žárlí a snaží se jí Christiana přebrat a rovněž Anin bývalý pomstychtivý šéf, který ji nedokázal svést a navíc z hloubi srdce nenávidí Christiana Greye.