August 2014

20. kapitola Podivná dívka (1/3)

26. august 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Přemýšlela jsem nad tím, co mi řekla Ashley. Měla pravdu, když mi říkala, že nepoznám, co po mně Tom chce, dokud s ním nestrávím trochu času. I přesto jsem se nakonec rozhodla k němu nedorazit. A abych se vyhnula případnému setkání, strávila jsem celé odpoledne u Karin v nemocnici.
Věděla jsem, že mě Karin nemůže slyšet, ale i přes to, nebo možná právě proto, jsem jí vyprávěla svůj příběh. Čím víc jsem jí toho říkala, tím míň uvěřitelné mi to přišlo. Navíc jsem začala cítit nutkání, vyprávět o tom dalším lidem. Uvědomovala jsem si, že by to nebylo dobré, ale zároveň se mi hodně ulevilo, když jsem to ze sebe konečně vypustila, i když jen před svou kamarádkou v kómatu.
Domů jsem se vrátila v šest hodin. Byla jsem příliš unavená na to, abych něco dělala, takže jsem hned zalezla do postele a během pěti minut usnula.

19. kapitola Nová sousedka (2/2)

19. august 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
"Ashley? Ashley, můžu s tebou mluvit, prosím?" vyrušila jsem svou kamarádku v hovoru s ostatními spolužačkami.
"Jasně," odpověděla mi. "Dořešíme to pak holky, jo?" pronesla omluvně směrem ke spolužačkám. Poodešly jsme dál a posadily se na lavičku v chodbě. "O co jde?" zeptala se.
"Já…" zaváhala jsem. "Nezdá se ti, že jsem oplácaná?" zeptala jsem se nakonec, abych oddálila to, o čem jsem s ní ve skutečnosti chtěla mluvit. Nebo abych přinejmenším našla konec nitě, od kterého začít šít.
"No, mně osobně přijdeš trochu nafouklejší, ale to přece nic není, můžeš to shodit," odpověděla mi, zrovna když zazvonilo. Pětiminutové přestávky jsou prostě zlo! "Ale něco mi říká, že o tomhle jsi se mnou mluvit nechtěla," naznačila mi má kamarádka. Znala mě dost dobře na to, aby poznala, že mlžím. "Sejdeme se o volné pauze a povíš mi, o co ve skutečnosti jde, ano?"
Přikývla jsem na souhlas a vydaly jsme se na hodinu. Po celou dobu jsem byla nesoustředěná. Musela jsem myslet na to, jak a hlavně co přesně Ashley hodlám říct. Potřebovala jsem přátelskou radu, ale nechtěla jsem jí vyslepičit všechno.

19. kapitola Nová sousedka (1/2)

12. august 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
V době, kdy jsem se nastěhovala do bytu po Jamesovi, v něm nic nefungovalo - plyn, ani elektřina. Dokonce ani voda netekla. Poměrně snadno se mi povedlo vloupat se do Jamesovy schránky. Vybrala jsem všechny složenky a poplatila jsem dluhy za vodu, plyn a elektřinu. K mému překvapení ale nic z toho znovu nepustili. Evidentně jsem nevěděla, jak tyhle věci fungují.
Dočasně jsem se rozhodla řešit věci následovně - jídlo jsem jedla buď studené, nebo jsem si koupila něco ve fast foodu. Když mi byla zima, zachumlala jsem se do deky od tety Caroline a sprchovala jsem se ve školních šatnách tělocvičny vždy, když ostatní spolužačky cvičily.

18. kapitola Život s tetou Caroline (3/3)

5. august 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Měla jsem to promyšlené. Jednoho dne jsem ze školy zamířila do Jamesova bytu. Byl zamčený a pořád jej překrývala policejní páska. Věděla jsem, že James neměl žádné příbuzné, takže byt, který vlastnil teď pravděpodobně složitě hledal nového majitele. Jelikož byl James policista, byl opatrnější, než ostatní a nenechával schovaný náhradní klíč pod rohožkou, ani nikde jinde. Bylo mi víc, než jasné, že mě žádný zámečník dovnitř nepustí. Musela jsem na to tedy jít jinak.
Ten večer jsem nešla k Bradovi domů, ale do klubu. Našla jsem si svého dealera a zeptala se ho, jestli neví o někom, kdo by mi byl schopný otevřít byt a vyměnit zámek. Moje otázka ho trochu zarazila, ale měla jsem štěstí. Jeden z jeho zákazníků byl učněm v oboru zámečnictví. Za pár bankovek mi prý otevře, co budu chtít. Poprosila jsem ho, aby mu zavolal. Ten skoro-zámečník se sice zezačátku trochu cukal, ale když jsem mu řekla, kolik jsem ochotná mu za tu práci zaplatit, souhlasil, že zámek odmontuje a vymění hned druhý den dopoledne.

Padesát odstínů šedi

2. august 2014 at 22:00 | Katherine |  Knižní recenze
Originální název: Fifty Shades of Grey
Autor: E. L. James
Překlad: Zdenka Lišková
Rok vydání: 2012
Počet stran: 610
Ilustrace: -
Oficiální popis: "Padesát odstínů šedé (Fifty Shades of Grey) je první díl erotické trilogie, kterou napsala E. L. James a zaujala tak čtenáře po celém světě. Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé) Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji... ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy." 1