April 2014

Dopis pro TV NOVA

13. april 2014 at 11:49 | Katherine
Milá Novo,

ráda bych ti poděkovala za odvysílání reportáže o tom, jak se vloupat do starých aut s pneumatickým systémem zamykání. Osobně jsem reportáž neviděla, protože tvé televizní noviny odmítám sledovat od doby, co připomínají vlezlou charitu, jakož i rádoby zábavný kanál na YouTube a frašku, která se pokouší v lidech vyvolat emoce typu soucit, přičemž vyvolává spíše úzkostné stavy.

Jednoho poklidného odpoledne se rozezněl můj telefon. Volal mi otec, který se chystal naším autem odjet na návštěvu. To, co mi řekl, mě ale vyděsilo. Do našeho auta se někdo vloupal. O pět minut později byl otec zpátky v bytě. S bezmocným výrazem ve tváři a se slovy: "Kdyby aspoň zavřeli ten kufr," s sebou táhl vyšťavenou baterii z auta.

Naše rodina má naštěstí rozum, a proto v autě nic moc nenecháváme, tudíž jsme chudší pouze o nemrznoucí směs a destilovanou vodu. Naopak jsme zbohatli o rozdrobený a rozdupaný kus bílého rohlíku a pravděpodobně i o nějaké ty mikroby na volantu, palubní desce a popelníku.

A tak teď, místo toho, abychom své auto používali, čekáme na dobití baterie. Já při tom usilovně myslím na to, až se na benzínce s pomocí vysavače zbavím bílého rohlíku a s pomocí přípravku na ošetření vnitřních plastů auta opět provoním naše autíčko malinami.


Pro případ, že by ti docházely nápady, navrhuji reportáž o tom, jak se vloupat do bytu s bezpečnostním zámkem. Ten náš je totiž stále nedotčený. (Pozn.: Inteligentní lidé nejspíš pochopí, že tohle nebylo myšleno vážně.)

Na závěr bych snad už jen vzpomněla zlaté pravidlo: Před otevřením pusy zapni mozek! Tímto navrhuji jeho speciální úpravu pro potřeby zaměstnanců TV NOVA na: Před natočením reportáže se poraď s někým, kdo má mozek!

S přáním menší kreativity,

Vaše bývalá divačka s mozkem.