March 2014

Originální upíří deníky

14. march 2014 at 20:34 | Katherine |  Knižní recenze
Originální název: Count Dracula: THE ORIGINAL VAMPIRE DIARIES
Autor: Hrabě Dracula
Překlad: Milan Lžička
Rok vydání: 2010
Počet stran: 160
Fotografie: The Bridgeman Art Library, Corbis, iStockphoto, The Kobal Collection, Photos.com

Oficiální popis: Tento deník, sepsaný vlastní rukou, je výtahem z minulosti a přítomnosti hraběte Vlada Draculy. Svolil s jeho vydáním v reakci na současné mediální šílenství kolem všeho upírského a nemrtvého.Tyto banální kratochvíle jsou jen mdlými můrami třepotajícími se v polostínu Vladovy temné hvězdy. Toužíte-li po strhující četbě, která jde až na krev, nenechte si ujít Originální upíří deníky. (Zdroj: http://www.databazeknih.cz/knihy/originalni-upiri-deniky-137557)

Království za story

10. march 2014 at 23:31 | Katherine |  Knižní recenze
Originální název: -II-
Autor: Petr Šabach
Překlad: -
Rok vydání: 2012
Počet stran: 80
Ilustrace: -

Oficiální popis: Nahá Wanda hraje na piáno a mává při tom rukama jako pták křídly. Kdesi v jurtě popíjí český novinář vodku s jediným mongolským Pekelným andělem. Doktor Hrdlička stoupá obut do papírových krabic zamrzlou Nerudovou ulicí. V kapse ho hřejí konzervy čínského masa, on už se však těší šneky. Hrdiny povídkového výboru Petra Šabacha nacházíme v nejroztodivnějších situacích - kolika z nich se ale nenávratně promění život? (Zdroj: http://www.databazeknih.cz/knihy/kralovstvi-za-story-121868)


Jak bych ji popsala: Kniha Království za story je souborem šesti povídek: Království za story vypráví o mladé ženě Wandě, která "naletěla" přitažlivému muži v baru, a ten ji následně okradl. Neděle vypráví příběh muže znuděného životem, který hledá útěchu v rybaření. Vánoce doktora Hrdličky jsou jakýmsi dokumentem o životě lékaře v důchodu. Teplo domova je příběhem až přespříliš praktické vdovy, která si vzala prvního rádoby pracovitého muže, na kterého narazila. Zpráva o okresním Halloweenu je příběhem tří sester, které si chtějí užít Halloweenskou noc jinak, než by jim doma dovolili. Chaldzandzach je pak příběhem českého novináře, který v mongolsku popíjí s motorkářem.