February 2014

Design

7. february 2014 at 21:31 | KatherineProlomit vlny

5. february 2014 at 19:47 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: Breaking the Waves
Rok: 1996
Délka: 159 minut
Režisér: Lars von Trier
Oficiální popis filmu: Příběh o síle a moci lásky se odehrává v zapadlé vesničce v severním Skotsku v 70. letech, a pojednává o víře, sebeobětování a zázracích. Hluboce věřící protestnatská dívka, mladičká a naivní Bess, se provdá za světem protřelého těžaře Jana, který pracuje na naftařské plošině v Severním moři. Jan je silně přitahován nevinností a čistotou dívky, která pravidelně rozmlouvá s Bohem. Brzy po sňatku ale Jan utrpí při explozi úraz a ochrne na celém těle. Bess se obviňuje, protože se předtím vroucně modlila k Bohu, aby jí ho vrátil domů. Jan nesnese pomyšlení, že se již nikdy nebudou moci milovat a přesvědčí Bess, aby spala s jinými muži. Její mimomanželské sexuální aktivity, doma podrobně líčené, mu snad přinesou úlevu a vysvobození. Když se její chování rozkřikne po vesnici, kde žije, lidé se jí začnou vyhýbat a nakonec je svým okolím vyobcována. Sympatizuje s ní pouze její švagrová Dodo. Téměř všemi opuštěná Bess se přesto rozhodne naplnit to, co vidí jako svůj osud... Prolomit vlny je mystický příběh o síle víry, míře sebeobětování a v neposlední řadě o poutu lásky. Manželství věřící dívky Bess a úrazem s trvalými následky stiženého Jana je spoutáno předivem racionálně nedefinovatelných vazeb a není ohraničeno jeho pozemským trváním. V prostředí skotského venkova se odehrává nesmírně jímavé a strhující drama, které divák sleduje téměř tři hodiny doslova jedním dechem. Velká cena poroty MFF Cannes 1996 je v těch nejlepších rukou. (Leoš Kofroň, Rock and Pop 9/96, s. 81) (Zdroj: http://www.csfd.cz/film/9385-prolomit-vlny/)

Vlk z Wallstreet

3. february 2014 at 20:44 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: The Wolf of Wall Street
Rok: 2013
Délka: 180 minut
Režisér: Martin Scorsese
Oficiální popis filmu: Film Vlk z Wall Street přináší podívanou z doby, kdy na Wall Street vládla pravidla Divokého Západu. Jen místo pistolníků na koních se tu prohánějí jachty a nahé blondýny a místo prachu nad prérií víří vzduchem bankovky. Někdy dokázal vydělat i 12 milionů dolarů za pouhé tři minuty. A peníze uměl také pěkně roztáčet. V jeho kancelářích běžně defilovala nahá dívčí dechovka, šňupaly se velehory kokainu, pořádaly se závody v házení trpaslíky, opice jezdily na kolečkových bruslích a se svou ženou souložil na matraci ze samých bankovek. Když mu v Londýně na večírku došly drogy, vzbudil svou newyorskou sekretářku, aby mu je poslala soukromým tryskáčem. Po každém velkém mejdanu ale přichází i odpovídající kocovina. Zvlášť, pokud kouzlení s akciemi je více než jen kreativní. FBI vás pak chce zatknout a mnoho dalších se chce pomstít. (Zdroj: http://www.csfd.cz/film/287147-vlk-z-wall-street/)

Návštěvnost / Attendance (20. 1. - 2. 2. 2013)

3. february 2014 at 20:04 | Katherine |  Attendance
20. - 26. 1. 2013
Pondělí/Monday: 9
Úterý/Tuesday: 20
Středa/ Wednesday: 26
Čtvrtek/ Thursday: 11
Pátek/Friday: 9
Sobota/Saturday: 11
Neděle/Sunday: 16

Celkem/Whole week: 102


27. 1. - 2. 2. 2013
Pondělí/Monday: 11
Úterý/Tuesday: 12
Středa/ Wednesday: 10
Čtvrtek/ Thursday: 6
Pátek/Friday: 6
Sobota/Saturday: 7
Neděle/Sunday: 16

Celkem/Whole week: 68


Děkuji moc. Hodně si cením toho, že můj blog stále navštěvujete! / Thank you, very much. I do appericate the fact you keep visiting my blog!