January 2014

Ledové království

22. january 2014 at 15:17 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: Frozen
Rok: 2013
Délka: 109 minut
Režiséři: Chris Buck, Jennifer Lee

Oficiální popis filmu: Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Zdroj: http://www.csfd.cz/film/328862-ledove-kralovstvi/)

Jak bych ho popsala: Královna Elsa se narodila se zvláštním nadáním - dokáže přivolat zimu. Jenže její magie se začala vyjímat kontrole kdykoliv byla Elsa rozrušená, a proto se skrývala před lidmi. V den její korunovace ji rozrušila její sestra Anna, když jí oznámila, že se zasnoubila s princem, kterého v ten den poznala. Elsa zmrazila celé království Arendellské a sama utekla do vyhnanství. Anna je pevně přesvědčená, že dokáže sestru najít a přesvědčit ji, aby vrátila zpět léto. Vydává se na dobrodružnou cestu spolu s ledařem Kristoffem, jeho sobem Svenem a sněhulákem Olafem, kterého kdysi postavila Elsa.

Návštěvnost / Attendance (13. - 19. 1. 2014)

22. january 2014 at 14:54 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 10
Úterý/Tuesday: 14
Středa/ Wednesday: 12
Čtvrtek/ Thursday: 16
Pátek/Friday: 4
Sobota/Saturday: 7
Neděle/Sunday: 14

Celkem/Whole week: 77


Děkuji mnohokrát! :-) / Thank you very much! :-)

Návštěvnost / Attendance (30. 12. 2013 - 12. 1. 2014)

16. january 2014 at 23:19 | Katherine |  Attendance
30. 12. 2013 - 5. 1. 2014
Pondělí/Monday: 6
Úterý/Tuesday: 6
Středa/ Wednesday: 5
Čtvrtek/ Thursday: 33
Pátek/Friday: 13
Sobota/Saturday: 18
Neděle/Sunday: 30

Celkem/Whole week: 111


To je moc krásné číslo, děkuji! :-)

16. kapitola V pasti (3/3)

14. january 2014 at 22:00 | Katherine |  Pach smrti
Pomalu jsem přešla ke stolu. Polštářky prstů jsem přejela po okraji krabičky a potom jsem ji otevřela. Ashley tam měla dvě malé dávky pervitinu - takové, které bych kdysi spojila do jedné a vzala si je najednou, ale teď? Vzala jsem jednu z nich do ruky a prohlédla si ji. Taková trocha prášku a jak dokáže člověka odpoutat od dennodenních strastí… Vzít či nevzít? Trápit se nebo si alespoň na chvilku ulevit? Zahodit všechno, co jsem dokázala, když jsem byla s Jamesem, nebo mu prokázat úctu a dát najevo, že jeho snaha byla zbytečná?
Ale on už tady není.
Je mrtvý.
Nevidí, jak se trápíš.
Neexistuje.
Pomalu jsem otevřela pytlíček a vysypala si trochu na ruku. Neměla jsem nic, čím bych si mohla drogu aplikovat, a tak jsem pouze ponořila nos do dlaně a ze všech sil vdechla.

16. kapitola V pasti (2/3)

7. january 2014 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
A tak jsem se opět potácela nočními ulicemi a přemýšlela, co mám dělat. Jak bych reagovala dřív - když ještě v mém životě nebyl James? Kdo tu pro mě byl? Nikki a Ashley? Mám zkusit je? V tuhle noční hodinu?
Vzala jsem do ruky mobil a vytočila Nikkiino číslo. Zvedla to po třetím zazvonění. "Halo?" Ozvala se ospale. "Kdo je tam?"
"Ahoj Nikki, tady Gaby, já…" Zavěsila. To jako vážně?! Moje nejvěrnější přívrženkyně mě gestem poslala do háje? No, to jsem to dopracovala.
Napadlo mě, že za pokus nic nedám, a tak jsem vytočila Ashleyino číslo. Vždycky jsem si více rozuměla s Nikki a ona byla jako ve stínu nás dvou. Třeba bude ráda, že na ni myslím. Ashley byla v odpovědi rychlejší. Ani se nezeptala, kdo volá. Evidentně si to přečetla. "Ahoj, Gaby, co se děje?"
"Ashley? Díkybohu! Poslyš, utekla jsem od našich, potřebuju azyl. Můžu dneska přespat u tebe?" Chvíli bylo ticho. Nejspíš přemýšlela, jestli mi vyhovět, nebo ne.
"Dobře… Tak jo. Ale nezvoň, až budeš dole. Jenom mě prozvoň a já ti otevřu. A buď potichu, ano?"
"Dobře, hned tam budu. Jsi skvělá." Já věděla, že mi pomůže!