October 2013

Liebster Award

29. october 2013 at 21:26 | Katherine |  Info
Ahoj mí vážení čtenáři,

opravdu jsem nečekala, že by mě někdo nominoval do Liebster Award, ale stalo se. Učinila tak Violette de La Fountaine. A i když popravdě nevím, jaký má tato nominace smysl, jsem ráda, že si na mě vzpomněla.


12. kapitola Slzy (3/3)

29. october 2013 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Jako první jsem si vyzkoušela tuniku. Byla opravdu nádherná. Byl by hřích si ji nekoupit. Jako druhé přišlo na řadu negližé. Prohlížela jsem se v zrcadle a popravdě, i když mi to slušelo, nemohla jsem se zbavit dojmu, že jsem přibrala. Cítila jsem se trochu nafouklá a zdálo se mi, že mám větší břicho. Zamyslela jsem se nad příčinou.
Z mých úvah mě vytrhl známý hlas: "Nazdárek, experimentátorko, dlouho jsme se neviděli." Pomalu jsem zvedla hlavu a zadívala se do zrcadla. Na první pohled mě to vyděsilo. Přísahala bych, že jsem viděla Dicka s křídly - křídly démona -, ale když jsem se otočila, stál tam Dick a vypadal jako člověk.
"Ja…" Pokusila jsem se zavolat Jamese, ale Dick mi zacpal ústa svou rukou.
"Nepokoušej se křičet," varoval mě a naklonil se k mému levému uchu. "Já vím, že to víte, ale mě nedostanete. To si pamatuj. Přesvědči Jamese, aby ten případ nechal být, nebo jednoho z vás zabiju." Podíval se na můj úbor. "Tohle by ti mělo v jeho přesvědčování pomoct," dodal a zmizel. Chvíli jsem tam jen tak stála, úplně ztuhlá. Když jsem se konečně vzpamatovala, převlékla jsem se, zaplatila oblečení a vydala se najít Jamese.
"Jamesi? Jamesi!" Volala jsem svého přítele, pobíhajíc po obchodě, zmatená jako babka s Altzheimerem. "Jamesi?" Otočil se.
"Co se děje, Gabrielo?" Zeptal se starostlivě.

Hvězdný prach

28. october 2013 at 20:30 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: Stardust
Rok: 2007
Délka: 128 minut
Režisér: Matthew Vaughn

Oficiální popis filmu: Ten příběh začíná pádem hvězdy. Není se ostatně čemu divit, když se na jeho vzniku tolik hvězd podílelo. Napsal ho Neil Gaiman, jeden z nejčtenějších spisovatelů současnosti, režíroval Matthew Vaughn, autor stylově čisté gangsterky Po krk v extázi, a hrají v něm takoví herci, jako Robert De Niro, Michelle Pfeiffer nebo Claire Danes. Říká se, že když padá hvězda, měl by si člověk něco přát a ono se mu to splní. Pokud si všichni výše zmínění tvůrci přáli natočit úžasnou podívanou, která naplní pravý obsah slova velkofilm, pak tahle pověra platí.

Tristan Thorne (Charlie Cox) je prosťáček z anglické vísky Zeď (příhodně pojmenované podle kamenného valu, který ji obklopuje a chrání před paralelním světem za jejími hranicemi). Miluje místní krasavici Victorii (Sienna Miller) a to tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky jménem Yvaine (Claire Danes) a že nebude jediný, kdo po ní touží. Proti sobě má přitom velmi mocné soupeře - všehoschopného prince, jemuž má hvězda pomoci k získání trůnu, a ohavnou čarodějnici (Michelle Pfeiffer), jíž by spořádání Yvainina srdce zajistilo věčné mládí a krásu. Největším nepřítelem si ale nakonec bude Tristan sám, protože ho ani ve snu nenapadlo, že by se do dárku pro dívku svých snů mohl zamilovat…

Pohádkový příběh pro všechny bez ohledu na "počet letokruhů", vznikl v roce 1997 původně jako komiks. Když ho o rok později Neil Gaiman přepracoval do knižní podoby a ta se okamžitě stala bestsellerem, začalo se mluvit o filmovém zpracování. (Zdroj: http://www.csfd.cz/film/224137-hvezdny-prach/)

Návštěvnost / Attendance (21. - 27. 10. 2013)

28. october 2013 at 20:04 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 7
Úterý/Tuesday: 9
Středa/ Wednesday: 8
Čtvrtek/ Thursday: 8
Pátek/Friday: 2
Sobota/Saturday: 8
Neděle/Sunday: 9

Celkem/Whole week: 51

Opravdu zajímavá čísla. Děkuji. :-) / Really interesting numbers. Thank you. :-)Citáty #17

26. october 2013 at 16:12 | Katherine |  Citáty
Entire water of the sea can't sink a ship unless it gets inside the ship. Similarly, negativity of the World can't put you down unless you allow it to get inside you. (Překlad: Veškerá voda moře nemůže potopit loď, pokud se nedostane dovnitř lodi. Obdobně, negativita Světa tě nemůže srazit, pokud jí nedovolíš dostat se do svého nitra.)

Most of the problems in life are because of two reasons: We act without thinking or we keep thinking without acting. (Překlad: Většina problémů v životě je ze dvou důvodů: Konáme bez přemýšlení a přemýšlíme bez konání.)

Dávejte si pozor co předstíráte, neboť se tím časem stanete. Ernest Hemingway

Existují lidé, kteří po uzavření dohody fifty-fifty trvají na tom, že ta pomlčka patří jim. Laurence Peter

Buď moudřejší než ostatní, můžeš-li, ale neříkej jim to! Philip Stanhope

A lot of the pain we are dealing with are really only our thoughts. (Překlad: Spousta bolesti, se kterou se potýkáme, jsou pouze naše myšlenky.)

Nehněvej se na lidi bez srdce. Jsou takoví, protože cítili příliš mnoho.

Nikdy nikoho nepros, nikdy za nikým neutíkej, nikdy se před nikým neponižuj, jen proto, aby zůstal ve tvém životě. Ti, kteří tě milují, zůstanou ve tvém životě a budou kráčet s tebou.

Worrying doesn't take away tomorrow's troubles. It takes away today's peace. (Překlad: Obávání se neodnese zítřejší problémy. Odnese dnešní mír.)

Neexistují náhodná střetnutí. Každý člověk v našem životě je buď testem, trestem, nebo darem.12. kapitola Slzy (2/3)

22. october 2013 at 22:00 | Katherine |  Pach smrti
Dohromady čtyři dny jsem byla v pořád stejném stavu. Dokázala jsem dělat pouze tři věci - spát, cpát se cukrem a brečet. V úterý jsem se poprvé probudila ráno relativně čilá a neměla jsem chuť na sladké. Sotva jsem ucítila cukr, běžela jsem zvracet. Tímto způsobem jsem taky získala zpět svou postavu. Přece jenom - nedostatek pohybu a nadbytek cukru udělá s tělem své. James byl po celou dobu trpělivý a velmi starostlivý, ačkoliv ze mě nic moc neměl.
Pomalu jsem vstala z postele a prošla předsíní. Podívala jsem se na sebe do zrcadla. Šrámy zmizely a modřiny byly sotva viditelné. Vstoupila jsem do kuchyně. James chystal snídani. Přistoupila jsem k němu, objala ho a políbila.
"Dobré ráno, Jamesi," pozdravila jsem ho s úsměvem a vzhlížela jsem mu do očí. Něco tak krásného po ránu! "Už jsem ti říkala, jak strašně ráda zkouším nové věci?" Zeptala jsem se a snažila se nedat mu najevo, co mám v plánu.
"Ne, mám takový dojem, že ses nezmínila," odpověděl a zavrtěl hlavou. Vyhoupla jsem se a obtočila mu své nohy kolem pasu. James se na mě překvapeně zadíval. "Ty mi asi nepovíš, co tím sleduješ, viď?" Reagoval na můj pohyb.
"Až potom," odvětila jsem nedočkavě. "Prozatím víš, co máš dělat," dodala jsem a začala ho líbat. Věděl to moc dobře. Ani jsem se nenadála a už jsem ležela na zádech v Jamesově posteli. Věřila jsem mu už dost na to, abych mu dobrovolně dovolila být nahoře. Alespoň jsem se pro jednou nenadřela já, i když mně by to, popravdě, za to stálo.

Návštěvnost / Attendance (14. - 20. 10. 2013)

21. october 2013 at 16:54 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 5
Úterý/Tuesday: 12
Středa/ Wednesday: 2
Čtvrtek/ Thursday: 6
Pátek/Friday: 6
Sobota/Saturday: 7
Neděle/Sunday: 15

Celkem/Whole week: 53


Děkuji! :-) / Thank you! :-)

Nejbohatší muž v Babylóně

20. october 2013 at 22:34 | Katherine |  Knižní recenze
Originální název: The Richest Man in Babylon
Autor: George S. Clason
Překlad: Marta Kotyza
Rok vydání: 1995 (1991)
Počet stran: 136
Ilustrace: -

Oficiální popis: Nejlepší kniha, která kdy byla napsána na téma bohatství. Je vynikající inspirací a návodem, jak zbohatnout! Nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k úspěchu a ke spokojenosti, nabídnou vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních problémů.Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze. (Zdroj: http://www.databazeknih.cz/knihy/nejbohatsi-muz-v-babylone-26814)

Jak bych ji popsala: Autor v knize Nejbohatší muž v Babylóně předkládá člověku rady ohledně hospodaření s pěnezi. Odhaluje příklady lidí, kteří žili v době, kdy existoval Babylón. Ti se dělili do dvou skupin - na ty, kteří věděli, jak hospodařit s penězi a na ty, kteří ne. A ti, kteří to neuměli chtěli zbohatnout, ale málo z nich se zeptalo zkušených, moudrých lidí, jak to udělat. A jen někteří to skutečně pochopili. A spousta těchto případů je lehce aplikovatelná na případy lidí, kteří žijí dnes.

O autorovi: George Samuel Clason se narodil v Louisianě, Missouri 7. listopadu 1874. Navštěvoval univerzitu v Nebrasce a sloužil v armádě během španělsko-americké války. Na začátku své profesionální kariéry založil vlastní společnost Clason Map Company of Denver a vydal první cestovní atlas pro Spojené státy a Kanadu. V roce 1926 vyšel první z řady příběhů o hospodaření a finančním úspěchu ve starověkém Babylónu. K jeho rozšíření přispěly banky a pojišťovny, takže se dostal do rukou miliónů čtenářů. Nejznámější je příběh "Nejbohatší muž v Babylóně". "Babylónská podobenství" se stala klasickou inspirací. (Zdroj: CLASON, George S. a [z angličtiny přeložila Marta KOTYZA]. Nejbohatší muž v Babylóně. Vyd. 1. Praha: JK, 1996. ISBN 80-853-8730-1.)

Můj názor na knihu: Začínám zjišťovat, že čím jsem starší (Plačící), tím více začínám přicházet na chuť odborným knihám a beletrie už mě tolik nepřitahuje. Na Nejbohatšího muže v Babylóně jsem se chystala už rok (možná dva) a konečně jsem se k tomu dokopala. Hrozná představa, když to má jenom 136 stran, že? A přesto - těch 136 stran v sobě skrývá neuvěřitelnou moudrost, kterou bych stěží někomu uvěřila. Chápu, že spousta lidí bude mít na knihu odlišný názor a možná mě i svým způsobem odsoudí, ale to je jejich problém, ne můj. Za mě určitě ★★★★★

Ruby Sparks

19. october 2013 at 23:31 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: -II-
Rok: 2012
Délka: 104 minut
Režiséři: Johnatan Dayton, Valerie Faris

Oficiální popis filmu: Režiséři filmu Malá Miss Sunshine uvádí "nádhernou a okouzlující" (Marshall Fine, The Huffington Post) romantickou komedii s Paulem Danem a Zoe Kazan v hlavních rolích. Mladý, kdysi úspěšný spisovatel Calvin (Dano) nyní zápasí s tvůrčím blokem, ale i se svým milostným životem. Teprve když vytvoří půvabnou románovou postavu jménem Ruby (Kazan), získává novou inspiraci. Ruby probouzí k životu nejen jeho psaní - ale také sebe samotnou - a to doslova! Tváří v tvář opravdovému vztahu se svou původně virtuální přítelkyní stojí Calvin před zásadním rozhodnutím. Dopíše tuhle romanci sám, nebo to ponechá osudu? Ve vedlejších rolích filmu se představují Annette Bening, Antonio Banderas a Elliott Gould. Ruby Sparks je "příjemná romantická komedie, která vás dojme a má ambice stát se filmovou klasikou" (Katie Walsh, Indiewire). (Zdroj: http://www.csfd.cz/film/304753-ruby-sparks/)

Zjevení

19. october 2013 at 22:59 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: The Apparition
Rok: 2012
Délka: 82 minut
Režisér: Todd Lincoln

Oficiální popis filmu: Když se začnou doma dít podivné věci, zjistí Kelly (Ashley Greene) a Ben (Sebastian Stan), že je straší postava, kterou náhodou vyvolali během parapsychologického experimentu na univerzitě. Děsuplné zjevení se živí jejich strachem a mučí je všude, kam se jen hnou. Jejich poslední nadějí je expert na nadpřirozené jevy (Tom Felton), ale i s jeho pomocí už může být pozdě na záchranu před děsivými silami... (Zdroj: http://www.csfd.cz/film/271985-zjeveni/)

Jak bych ho popsala: Kelly a její přítel Ben žijí v domě bez historie. I přesto se jednoho dne začnou u nich doma dít podivné věci, které si zpočátku nedokáží vysvětlit. Když začnou pátrat po příčině, ukáže se, že to, co se jim děje je následkem seance, kterou uspořádali Ben a jeho kolegové z univerzity před několika lety. A problémem není dům, ale oni dva. Jenže jak mají utéct sami před sebou?

Trailer:


Můj názor na film: Od The Apparition jsem si slibovala víc. Viděla jsem, jak to prožívali fanoušci Ashley Greene a obecně fanoušci Twilight ságy. Zkrátka velké očekávání skončilo jakýmsi nenaplněním. Film to není špatný, to vůbec ne, ale kdovíjak skvělý taky není. Oceňuji na něm ale záhadnost. Po celou dobu totiž pořádně nevíte, čemu vlastně mladý pár čelí. Tím se The Apparition liší od jiných hororů, které jsem doposud viděla. ★★★