September 2013

Dexter

26. september 2013 at 22:41 | Katherine |  Seriálové recenze
Originální název: -
Rok: 2006 - 2013
Délka: 96x55 min
Režiséři: John Dahl, Steve Shill, Keith Gordon, Marcos Siega, Adam Davidson, Michael Cuesta, Tony Goldwyn, S. J. Clarkson, Robert Lieberman, Nick Gomez, Colin Hanks, Alik Sakharov, Michael C. Hall

Jak bych ho popsala: Když byl Dexter ještě malý, našel ho policista Harrison Morgan v louži krve jeho matky, která byla zavražděna před ním a jeho bratrem. Jelikož byl Dexter ještě malé dítě, rozhodl se jej policista ujmout a dát mu tak možnost prožít normální život a doufal, že Dexter zapomene.
Jenže, jak Dexter stárnul, začal si Harry všímat, že necítí žádné emoce a navíc vraždí zvířata. Dexter se mu přiznal, že se mu zabíjení líbí. Aby jej Harry uchránil před zlým osudem, vytvořil pro něj, spolu se specialistkou na psychopaty, doktorkou Evelyn Vogel, kód - Dexterem nazývaný jako "Harryho kód". Jedná se v podstatě o jakási pravidla, která Dexterovi přesně určují, koho může zabít a jak se má chovat, aby ho nechytli.
Když Dexter vyrostl, stal se forenzním vyšetřovatelem Miamského oddělení vražd. Tato pozice mu perfektně umožňuje přístup do databáze odložených a nevyřešených případů vrahů, kteří zapadají do Harryho kódu. A kam policie nemůže, tam se objeví Dexter, aby vzal spravedlnost do vlastních rukou a při tom si nabil tělo notnou dávkou adrenalinu, která se dostaví vždy, když někoho zabije.

Citáty #15

25. september 2013 at 20:40 | Katherine |  Citáty
Dřepy jsou jako sex, čím hlouběji jdeš, tím je to lepší.

Žít bez cílů je jako jít na výlet a nevědět kam.

Chceš vidět dokonalý vztah? Pusť si film!

Zakrytí úst je prvním krokem každého úspěšného dialogu.

Opravdový přítel je jediná osoba, kterou nikdy neunaví poslouchání tvých bezvýznamných dramat pořád dokola.

Cestu, kterou jsi za sebou zanechal už nenapravíš, ale cestu kterou máš před sebou, ještě můžeš učinit krásnější.

Největším nepřítelem každého chlapa je kamarádka jeho přítelkyně.

"Možná, že puberta je jen jeden z nástrojů, jak příroda pečuje o lidský rod, aby nevyhynul.
Protože člověk by asi nikdy dobrovolně neopustil to bezpečí vlastní rodiny, kde je o něj postaráno milujícími rodiči a rodiče by asi těžko přenesli přes srdce, že to rozkošné a bezproblémové dítě najednou odchází. Ale pak přijde spásná puberta a z toho rozkošného dítěte se stane nesnesitelný jedinec, který opovrhuje svými rodiči, jejich hudbou, jejich oblečením, jejich životním stylem, takže nakonec jednou, když praští dveřmi a odejde, rodiče to jakž takž přežijí.
A co je zajímavé, že hned venku na toho nesnesitelného jedince čeká jiný nesnesitelný jedinec, ovšem opačného pohlaví, který také před chvílí někde praštil dveřmi a ti dva nesnesitelní pocítí ksobě neuvěřitelnou náklonnost, že spojí své životy a stanou se z nich ti báječní milující rodiče, od kterých by žádné dítě neodešlo, nebýt puberty."
Je to podle mě velmi rozumné, a co příroda dělá, dobře dělá." Marek Eben

When life knocks you down, roll over and look at the stars. (Když tě život shazuje, otoč se na záda a podívej se na hvězdy.)

Talk about your blessings more than about your problems. (Mluv o svých požehnáních více, než o svých problémech.)

11. kapitola Absťák (1/3)

24. september 2013 at 22:00 | Katherine |  Pach smrti
"Gaby, vstávej," slyšela jsem jeho hlas, když jemně třásl mým pravým ramenem. Bylo to krásné probuzení, i když abych pravdu řekla, klidně bych spala dál. Byla jsem na smrt unavená
"Ahoj," pozdravila jsem ho zasněně a usmála se na něj.
"Zdálo se ti něco pěkného?" Zeptal se se zájmem. I on se na mě usmál.
"Víš, že už ani nevím?" Odpověděla jsem mu popravdě.
"Vypadáš spokojeně," nadhodil.
"To proto, že jsi mě probudil ty," vysvětlila jsem mu důvod své skvělé nálady.
"Napustil jsem nám vanu, takže bys možná měla vstanout dřív, než voda v ní vystydne." To mě nakoplo. Všiml si mého nadšení. "Ale vstávej pomalu, ať mi tady neomdlíš," dodal rychle s úsměvem.
"Dobře, ale mám podmínku."
"Je předem splněna," přislíbil, aniž by věděl co. Potutelně jsem se na něj usmála.
"Vlezeš do vany jako druhý. Mě už jsi nahou viděl." Zamyslela jsem se. "Dvakrát. Tak ať je to fér."
James se nahlas zasmál. "Máš to mít."
Pomalu jsem vstala z postele. James ještě odešel do kuchyně. Já se mezitím rychlostí blesku svlékla a vlezla si do vany, kde jsem na něj netrpělivě čekala. Po chvíli se objevil se dvěma skleničkami červeného vína. Vrátila jsem se zpátky na zem a rozhlédla se. Až v ten moment jsem si všimla, jak byla koupelna vyzdobená. Po okrajích vany bylo položeno pár svíček, stejně tak i na umyvadle.

Návštěvnost / Attendance (16. - 22. 9. 2013)

24. september 2013 at 17:25 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 12
Úterý/Tuesday: 4
Středa/ Wednesday: 4
Čtvrtek/ Thursday: 12
Pátek/Friday: 4
Sobota/Saturday: 4
Neděle/Sunday: 16

Celkem/Whole week: 56

Děkuji moc, že jste navštívili můj blog! :-) / Thank you for visiting my site! :-)Anglie - Brighton, 3. den

22. september 2013 at 17:56 | Katherine |  Stalo se...
Dalším místem, které jsem v Anglii navštívila byl Brighton. Všimla jsem si, že spousta lidí v dnešní době jezdí do Anglie a spousta z nich Brighton navštívila, takže vás to možná nebude ani tolik zajímat, ale stejně jsem se rozhodla vám o Brightonu napsat. On je to taky tak trochu článek i pro mě. Jednou si ho přečtu a zavzpomínám...

Anglie - Stonehenge, 3. den

19. september 2013 at 19:06 | Katherine |  Stalo se...
Tento článek bych ráda pojala trochu jinak. Samozřejmě vám napíšu, jak probíhala naše návštěva Stonehenge, jak to tam vypadá a tak, ale ráda bych se zároveň zmínala o tomto historickém místě i ohledně tajemství, která jej obklopují a o knize, která mi tuto tématiku přiblížila. Doufám, že se vám bude článek líbit a případně se v komentářích podělíte o svůj názor, co se Stonehenge jako takového týká. Docela mě zajímá, co si o něm myslí ostatní. :-)

Citáty #14

18. september 2013 at 23:59 | Katherine |  Citáty
Malá pozornost je víc, než velké nenaplněné sliby.

Jsou jen dva typy žen. Ty, které mají rády sex a ty, které ho ještě nepoznaly.

Chlap chce hodnou dívku, která bude zlobivá jenom s ním. Dívka chce zlého chlapa, který bude hodný pouze k ní.

Nevzdávej se svých snů jenom proto, že to zabere čas. Ten čas stejnak uplyne.

"Pokud tvé štěstí závisí na tom, co dělají ostatní, hádám, že máš problém." Richard Bach

Pokud začne hořet, opusť budovu dřív, než o tom tweetneš.

Ženy jsou jako bazény. Náklady na jejich údržbu, vzhledem k tomu kolikrát do nich vlezeme, se tvrdě nevyplácí.

Svou budoucnost vytváříš tím, co děláš dneska. Ne včera, ne zítra.

Ten, kdo tě nenávidí, tě obvykle nenávidí z jednoho ze tří důvodů. Buď tě vidí jako hrozbu, nenávidí sami sebe, nebo chtějí být tebou.

Nikdy nikomu neříkej o svých problémech. 80% z nich to nezajímá a zbylých 20% je rádo, že je máš.

10. kapitola Lesk a bída odvykačky (4/4)

17. september 2013 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
"Jasně," řekla jsem a pohnula se, aby si mohl sednout vedle mě. I on si přinesl svou kávu. Vytáhla jsem si další cigaretu.
"Dej mi taky jednu," poprosil James a já mu nastavila krabičku. Vytáhnul si jednu z nich a zapálil ji. "Podívej se, Gaby, nechci, abys se se mnou cítila jako ve vězení. A nechci, aby sis myslela, že se mi musíš revanšovat. Jsi mladá, svobodná. Nechci tě mučit odpíráním drog a chci, abys věděla, že je pořád pouze na tobě, jaký život povedeš. Jen si myslím, že ani ty takový život nechceš."
"Páni, tys měl být psychologem," řekla jsem obdivně. "Díky."
"Nepopírám, že tě mám rád a že o tebe stojím, ale chci, abys věděla, že i tohle je ve tvé režii. Vím, čím sis prošla." Tak dost, snažila jsem se udržet, ale tohle opravdu nešlo. Natočila jsem se a políbila ho. Líbal něžně, vůbec ne naléhavě, ale ani ne nezúčastněně.
"Já vím, co chci," řekla jsem rozhodně a byla to pravda. Chtěla jsem jeho. Naše situace mi vyhovovala. Nemusela jsem se bát otce ani Dicka a mohla jsem se plně soustředit jen na nás. Co víc si přát? Zbytek jsme dokouřili v tichosti.
"Tak jdeme udělat oběd, ne?" Navrhnul James a típnul cigaretu.
"Jasně, proč ne," odpověděla jsem a popravdě jsem se na to i těšila. Dělání palačinek s Jamesem byla zábava. Bavili jsme se a smáli. Takové vzácné okamžiky jsem už dlouho nezažila. Do toho sem tam pár polibků. Ach jo…, to byly časy.

Návštěvnost / Attendance (9. - 15. 9. 2013)

16. september 2013 at 21:55 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 3
Úterý/Tuesday: 11
Středa/ Wednesday: 8
Čtvrtek/ Thursday: 6
Pátek/Friday: 6
Sobota/Saturday: 10
Neděle/Sunday: 14

Celkem/Whole week: 58


Děkuji vám, mnohokrát! K dnešnímu dni dosáhla návštěvnost mého blogu 7 tisíc. Jsem vám za to opravdu moc vděčná. Děláte mi radost! :-) / Thank you very much! My blog reached 7 thousand of your visits together today. I am very thankfull for that. You make me happy! :-)

Rodina

15. september 2013 at 16:20 | Katherine |  Stalo se...
Tento článek by se asi slušelo začít omluvou. Ono je něco jiného, když někomu slíbíte, že něco napíšete a zpozdíte se o týden nebo třeba o měsíc, ale já jsem se zpozdila skoro o rok. Hanba mně!
Takže tedy, omlouvám se, že jsem psaní o svém výletu do Anglie na tak dlouhou dobu odložila. Během maturitního ročníku na to prostě nebyl čas a vlastně ani nálada. Musela jsem se soustředit na to, co bylo přede mnou a neohlížet se. Když nastaly prázdniny, ani se mi nechtělo na můj výlet ve článcích vzpomínat, protože jsem si užila spoustu nových, i když naprosto odlišných výletů.
Teď se ale blíží doba, kterou jsem před rokem strávila v Anglii a navíc jsem se konečně dokopala k tomu, abych otevřela knížku o Stonehenge, kterou jsem si na tomto úžasném historickém místě zakoupila. Článek o ní vám určitě napíšu, stejně jako článek o výletu do Stonehenge. Ten měl vlastně být už tímhle, ale já jsem se rozhodla zavzpomínat na rodinu, u které jsem byla ubytovaná. Vím, že vás to možná nebude zajímat, jenže oni byli tak skvělí, že jim ten článek prostě musím věnovat. I když se pravděpodobně nikdy nedozví o tom, že jsem ho napsala...