July 2013

Pach smrti - Nález (9. kapitola, část 1)

31. july 2013 at 18:00 | Katherine |  Upoutávky
Tak jak se vám líbila osmá kapitola? Doufám, že vás čtení Pachu smrti stále neomrzelo a těšíte se na další díl.
Gabriela se po útoku svého otce dostává poprvé do nemocnice. James má podezření na poranění hlavy. A jak už z názvu kapitoly vyplývá, doktor něco najde.

Jakmile se otevřely dveře pohotovosti, zalapala jsem po dechu. Dusila jsem se. Všude byla spousta krve a smrt. Hlavně ta smrt mě dusila.
"Pomoc!" Volal James. "No tak, pomozte mi někdo!"

Datum zveřejnění: 6. 8. 2013, 18:00

Citáty #11

31. july 2013 at 17:31 | Katherine |  Citáty
"Kořenem všeho zla je nedostatek poznání." Buddha

Nestěžujte si na to, co nemáte. Radujte se z toho, co máte.

Včerejšek je minulostí, zítřek tajemstvím. Dnešek je dar, proto užívej každý okamžik svého života, protože nikdy nevíš, co bude dál.

Kdo se dívá, ten sní. Kdo se dívá dovnitř, ten se probouzí.

Nikdo na světě pro tebe nemůže udělat tolik, kolik toho pro sebe můžeš udělat ty sám.

"Pouze ten člověk, který je opravdu spokojen s tím co má, smí dostat víc." Aristoteles

Jediným klíčem k srdci člověka je láska.

Opravdová krása není vepsána ve tváři, ale v srdci a naší duší.

Nezabývej se tím, kdo tě shodil. Važ si toho, kdo tě podržel.

"Vše, co doopravdy potřebuješ, je láska, ale trocha čokolády teď a potom neuškodí." Charlie Brown


8. kapitola Ochránce (3/3)

30. july 2013 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
"Raději zavolej svému šéfovi a řekni mu o tom soudním příkazu dřív, než to udělá můj otec," navrhla jsem.
"Už jsem mu volal."
"Super." Usmál se na mě a najednou prudce zastavil. "Co se děje?" Zeptala jsem se polekaně.
"Teče ti krev a docela dost," odpověděl s vyděšeným výrazem ve tváři.
"Já vím, cítím ji. Pamatuješ?"
"Jo, vzpomínám si. Měl bych tě odvézt do nemocnice."
"Ne, to bys teda neměl. Pamatuješ, co jsem způsobila, když jsem tam byla naposledy?"
"Ano, pamatuju. Ošetřím tě tedy alespoň u sebe doma." Chvíli čekal. "Žádná koketní narážka?" Zeptal se udiveně.
"Tentokrát ne." Doopravdy jsem neměla náladu na flirtování, což je myslím pochopitelné. "A co říkal tvůj šéf?" Zeptala jsem se, abych změnila téma.
"Zezačátku se cukal. Nechtěl, abych byl tvým ochráncem já a už vůbec nechtěl přistoupit na to, abys bydlela u mě. Argumentoval tím, že jsi problémová dívka a já moc mladý a přitažlivý na to, abych tě mohl hlídat, aniž by to skončilo v posteli, ale nakonec jsem ho přesvědčil. Budu tě teď hlídat čtyřiadvacet hodin denně. Pracovat budu doma. Výslechy za mě povedou mí kolegové."
"A co Dick, řekl jsi mu o něm?"
"Zatím ne. Musím přijít na to, jak mu poskytnout tu nahrávku, aniž by to vrhalo špatné světlo na tebe." Znovu se na mě podíval. "Ta tvoje rána se mi vůbec nelíbí" zamračil se.
"Věř mi, že ta rána je to nejmenší." Pach krve alespoň zakryl pach mého otce. To mi bylo útěchou.
"Vydrž. Za deset minut budeme doma," snažil se mě uklidnit. Zbytek cesty jsme strávili v tichosti. Byla jsem vydána na pospas svým myšlenkám a mučivým vzpomínkám.

Pach smrti - Ochránce (8. kapitola, část 3)

24. july 2013 at 20:00 | Katherine |  Upoutávky
Čeká na vás poslední část 8. kapitoly. Doufám, že vás ta předcházející neodradila od čtení, protože ta následující bude o dost přívětivější. Gabriela už je v bezpečí s Jamesem po útoku svého otce. A James se o ni samozřejmě postará, jak nejlépe umí.

Usmál se na mě a najednou prudce zastavil. "Co se děje?" Zeptala jsem se polekaně.
"Teče ti krev a docela dost," odpověděl s vyděšeným výrazem ve tváři. "Měl bych tě odvézt do nemocnice."
"Ne, to bys teda neměl. Pamatuješ, co jsem způsobila, když jsem tam byla naposledy?"
...
"Jsem si naprosto jistý, že máš poraněný mozek." Natáhnul se, aby mi odepnul pás, škubla jsem sebou. Pomohl mi vysoukat se z auta. Zamkl ho a přehodil si mou levou paži kolem ramen. Neprotestovala jsem. Cítila jsem se polámaná.

Myslíte, že se nechá James přesvědčit, nebo odveze Gabrielu do nemocnice? A jak vážná budou její poranění?

8. kapitola Ochránce (2/3)

23. july 2013 at 22:00 | Katherine |  Pach smrti
Vešla jsem do pokoje, kde se otec zrovna vzpamatovával z toho, co jsem mu řekla. Jakmile mě uviděl, vrátila se mu duchapřítomnost. "Dovolíš?" Řekla jsem, abych mu dala najevo, že mi stojí v cestě. Chytnul mě pevně za ruku - tak jako když jsem stála ve dveřích s Jamesem. Jenže on tady teď nebyl, aby mi pomohl. "Au, tati, to bolí!" Vykřikla jsem.
"Jsou věci, které bolí víc," upozornil mě.
"Tati, pusť mě, ubližuješ mi," prosila jsem.
"Nikam nepůjdeš! Ať si mě ten policajt třeba zatkne! Ty jsi moje. Vždy jsi byla a vždy budeš. Já tě nikdy s žádným chlapem nikam nepustím."
"Tati, prosím tě, nedělej to."
"Proč najednou ta změna? Posledních pár let už jsi mě ani jednou neprosila," zeptal se napůl překvapeně, napůl ironicky, jakoby předem znal odpověď a zároveň si rozepínal kalhoty. "Tak hele, holčičko, ty mě budeš poslouchat!" Ztlumil hlas, ale byla v něm patrná zuřivost. Udeřil mě pěstí do obličeje tak silně, že jsem se přetočila ve vzduchu a svalila se na zem. Cítila jsem se oproti němu příliš slabá. Příliš brzo jsem začala ničit své tělo a tohle bylo jako příčina a pomsta zároveň. Kleknul si vedle mě a obrátil mě na záda.

Kamarád taky rád

21. july 2013 at 18:30 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: Friends with Benefits
Rok: 2011
Délka: 105 minut
Režisér: Will Gluck
Jak bych ho popsala: Dylan a Jamie se spřátelili poté, co Dylanovi Jamie dohodila vysněnou práci v New Yorku. Oba jsou po nekolika nepříjemných zkušenostech vztahy znechuceni, ale když se vzdali vztahů, vzdali se i sexu. A když jim začal chybět sex, rozhodli se si navzájem pomoct, ale hlavně bez emocí a nezávazně. Jenže nic není tak lehké, jak se z počátku zdálo a oba si začínají uvědomovat, že by chtěli opravdový vztah.
Oficiální popis filmu najdete zde
Trailer:

Můj názor na film: Upřímně? Já ten film žeru! Myslím si, že nikomu neuškodí se na něj čas od času podívat a rozšířit si obzory, co se týče vztahu mezi muži a ženami. Líbí se mi ta představa vztahu, jaký mezi sebou mají Jamie a Dylan, i když to by asi patřilo do jiného článku... Zkrátka námět skvělý a zpracovaný rovněž výborně. Jednoznačně doporučuji! ★★★★★

Bez dechu

20. july 2013 at 17:50 | Katherine
Originální název: Abduction
Rok: 2011
Délka: 100 minut
Režisér: John Singleton
Jak bych ho popsala: Nathan a jeho spolužačka Karen dostanou ve škole za úkol projekt, při jehož vypracovávání zabrouzdají na internetové stránky o pohřešovaných dětech. Karen následně vyhledá program pomocí kterého dokáží zjistit. jak by dané dítě vypadalo v současné době. Tento program však odhalí, že jedním z pohřešovaných dětí je Nathan. Ten neví, jak má svým rodičům říct, že ví, že není jejich syn a že zjistil, že je pohřešovaný. Jeho dilema zmizí v momentě, kdy zkontaktuje zadavatele inzerátu a ti pošlou k nim domů agenty, kteří zabijí oba Nathanovi rodiče, a tak se Nathan s Karen rozhodnou na vlastní pěst zjistit, o co ve skutečnosti jde.
Oficiální popis filmu najdete zde
Trailer:


Můj názor na film: Dost jsem váhala, zda se na film Bez dechu podívat. Už jen proto, že Taylor Lautner, který hraje hlavní roli není mým oblíbeným hercem a vlastně byste ho našli spíše na seznamu těch, které ráda nemám. Nevím, zda to bylo tím, že jsem nic moc neočekávala, ale film - stejně jako Taylorův výkon - pro mě byl milým překvapením. Sem tam trochu nervů, ale jinak docela dobrá oddychovka. Na čtyři hvězdičky by u mě asi nedosáhnul, ale rozhodně je lepší, než průměrný. ★★★

Pokušení

18. july 2013 at 18:00 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: Chloe
Rok: 2009
Délka: 96 minut
Režisér: Atom Egoyan
Jak bych ho popsala: Lékařka Catherine chystá pro svého muže Davida tajnou oslavu narozenin. Ten jí však zavolá, že zmeškal letadlo, kterým měl odletět domů. O pár hodin později Catherine z jeho mobilu zjišťuje, že jí lhal a nabude dojmu, že ji podvádí. Catherine se každý den dívá z okna své ordinace a všimne si krásné prostitutky, která pracuje ve stejné ulici jako ona. Rozhodne se ji oslovit a nakonec si ji najme, aby se pokusila svést jejího muže. V momentě, kdy si ji najímá ale netuší, jak půvabná Chloe zamává s celou její rodinou.
Oficiální popis filmu najdete zde
Trailer:

Můj názor na film: Popravdě jsem nečekala, že bude Pokušení tak dobrý film. Mile mě překvapil a až na pár přehnaných scén, převážně na konci filmu, mi přichystal dobrý filmový zážitek. Pokud máte rádi drama, bude se vám určitě líbit a mohu vám ho vřele doporučit. :) ★★★★★

Pach smrti - Ochránce (8. kapitola, část 2)

17. july 2013 at 22:00 | Katherine |  Upoutávky
Co říkáte na poslední kapitolu? Myslím si, že pokud čtete pozorně, už jste si jistě domysleli, co bude následovat, protože všichni známe otce Gabriely a je tudíž jasné, že v následující kapitole nás nečeká nic moc příjemného. A věřte mi, nebylo lehké něco takového napsat, takže doufám, že jsem to alespoň nepsala zbytečně a i přes nepříliš příjemný děj si kapitolu s chutí přečtete.

Vešla jsem do pokoje, kde se otec zrovna vzpamatovával z toho, co jsem mu řekla. Jakmile mě uviděl, vrátila se mu duchapřítomnost. Chytnul mě pevně za ruku. "Au, tati, to bolí!" Vykřikla jsem.
"Jsou věci, které bolí víc," upozornil mě.
...
Byla jsem odhodlaná popadnout své věci a utéct za Jamesem. Vyběhla jsem do chladné noci a nepřestávala utíkat. James otevřel dveře na straně řidiče a vystoupil ven. "Ne, Jamesi, okamžitě nastup zpátky a nastartuj!"

Nebudu se vás ptát, co si myslíte, že se stane, protože to je víc než jasné, ale zajímalo by mě, co si myslíte o příběhu Gabriely celkově. Připadají vám některé scény příliš rozebrané nebo naopak málo? Ráda bych si přečetla vaše názory.
Setkala jsem se i s tím, že se mě ostatní ptali, proč ten příběh nepozměním, když mi některé věci připadají moc drastické nebo naopak přeslazené (poznáte později). Důvod je takový, že už mám promyšlenou linii příběhu a i když s některými částmi úplně nesouhlasím, vše směřuje tímto směrem. Proto to nemůžu změnit. Nevím, jestli to chápete, nebo to například cítíe stejně, když něco píšete, ale tak to prostě je - někdy se holt autor stane obětí svého příběhu a musí snést i to, co je mu proti srsti. Nehledě na to, že lidi se mění - já teda určitě - a spousta věcí, které mi připadaly uvěřitelné a lehce promítnutelné před rokem, kdy jsem tohle začínala psát, jsou pro mě teď spíše přitěžující. Ale nebojte - já se s tím jako vždy nějak poperu a ten příběh prostě dokončím! :)

Zamilovaný Shakespeare

17. july 2013 at 18:00 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: Shakespeare in Love
Rok: 1998
Délka: 123 minut
Režisér: John Madden
Jak bych ho popsala: Dramatik Will Shakespeare se potýká se spisovatelskou krizí zrovna když má napsat novou hru. Inspiraci nachází v mladé Lady Viole, která natolik miluje divadlo, že se převléká za muže, aby si mohla zahrát na jevišti. Oba se do sebe zamilují, a tak se k tajemství, které ukrývá Lady Viola - tedy, že je žena, která se vydává za muže - přidává ještě tajný vztah těch dvou.
Oficiální popis filmu najdete zde
Trailer:

Můj názor na film: Je to už pár měsíců, co jsem se na Zamilovaného Shakespeara podívala. Doporučila nám ho angličtinářka, abychom si lépe pamatovali Shakespeara k maturitě. Nevím, jestli mi to konkrétně v tomhle k něčemu bylo, ale každopádně mi to dalo jiný náhled na dobu, v níž Shakespeare žil. Ta je totiž zobrazena perfektně. Příběh lásky mezi Lady Violou a Shakespearem je rovněž pěkně zpracovaný. Celkově bych tedy tento film hodnotila kladně. ★★★★