Maturita je jako kolonoskopie

30. may 2013 at 19:39 | Katherine |  Info
Předem bych se chtěla omluvit, že jsem vás po celý květen zanedbávala a nechávala vás pouze o přednastavených článcích. No, měla jsem dost dobrý důvod - maturitu.
Počínaje dneškem však můžu s radostí říct - MÁM TO! Dnes jsem úspěšně složila poslední zkoušku a teď svůj mozek můžu trápit přípravou na přijímačky. Nicméně, už teď bych se ráda vrátila na blog. Ten měsíc bez něj mi totiž připadal neskutečně dlouhý. Nejvíc mě mrzelo, že jsem nestihla dopsat sekundární verzi první poloviny Pachu smrti, takže to bude první věc, ke které se vrátím. (Máte radost?)

Dobře, a teď k názvu článku. Nevím, jak se to stalo, ale tato věta se mi prostě najednou objevila v mozku. A pak jsem se nad tím zamyslela a došlo mi proč. Ono to tak opravdu je! Dostanete něco, z čeho se - s prominutím - poserete, aby se jiní mohli podívat na to, co je ve vás. I když u maturity jde o jiné dutiny.
Od studentů, kteří prošli maturitní zkouškou se tak trochu očekává, že začnou do mladších ročníků hustit, aby přípravu nezanedbávali a učili se co nejdřív a bla bla bla... Já to dělat nebudu. Sama jsem to měla v plánu a i když jsem se poctivě dopředu učila, ten pravý dril u mě přišel až 9 dní před maturitou.
A jak takový svaťák vypadá? To je individuální. U mě to bylo asi takto: Budíček v 10 ráno, snídaně, učení, oběd, učení, svačina, učení, cvičení, večeře, učení, učení a učení až do 3-4 hodin ráno. Vše zalito cca 5-ti hrnky kávy denně.
Asi se ptáte, jak jsem tohle zvládala. No, první dny to šlo. Čtyři dny před maturitou mi došlo, že toho pořád umím necelou polovinu a tak jsem se střídavě učila a hroutila. Tři dny před maturou už jsem vypadala jako mrtvola. Barva mé pleti se měnila z modré na bílou a z bílé na modrou. Takhle modrá jsem ani při své krevní poruše nikdy v životě nebyla. Mé oči se leskly, bylo mi špatně od žaludku a byla jsem oteklá. A i přes tu oteklost jsem vypadala trochu zkostnatěle. Když jsem se zahlédla v tomto stavu v zrcadle, lekla jsem se a utekla z koupelny.
Den před maturitou se mi udělalo zle. Tak zle mi bylo naposledy, když jsem skončila u lékařky s podezřením na salmonelu. Nekecám. Myslela jsem, že umřu. Málem jsem prosila mamku, aby zavolala sanitku. (Pak mi došlo, že kdybych byla v nemocnici, nemohla bych jít k maturitě a ten dril by byl k ničemu. A stejně by to vypadalo i v zaří.) Byla jsem dehydrovaná a zároveň neschopná spolknout jakékoliv množství vody. Nakonec mě mamka přiotrávila nějakými léky a já jsem usnula.
V den ústní maturity jsem přišla do školy a první, co jsem slyšela bylo: "Ty vypadáš, jako kdybys měla každou chvíli omdlít." Řekla mi to spolužačka normální barvy, která ten den taky maturovala. Bála jsem se, že se svalím, až si vylosuju číslo. Nicméně, po zahájení maturity stres o dost polevil a já jsem to nakonec zvládla. A jenom z jednoho předmětu hůř, než jsem čekala a ze dvou dokonce lépe.
A co bych řekla závěrem? Pokud vás čeká maturita věřte, že:
1) vám bude blbě,
2) zažijete větší stres, než jste kdy v životě zažili,
3) budete trpět symptomy, které jste doposud nezažili,
4) zažijete pocity beznaděje, vzteku, vyčítavosti (tj. "Proč jsem na tu školu lezla?!"),
5) budete vypadat jako mrtvola (nebo přinejmenším trochu zanedbaně),
6) budete chtít úspěšně složit maturitu a ani nevědět jak.
Ale pamatujte si jednu věc - STOJÍ TO ZA TO! ;-)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Infinity Infinity | Web | 30. may 2013 at 22:54 | React

Tenhle článek mi tak připomněl mé nedávné pocity před maturitou. To je přesné. Až na to, že jsem se den před maturitou nehroutila zas tolik jako ty. :D Ale gratuluju, jsi dobrá, že jsi to dala. Já jsem taky spokojená se svými výsledky. :D
A ten nadpis je fakt vtipný. :D

Na tvůj blog budu chodit určitě častěji a určitě se chci začíst i do tvé povídky. Zajímá mě o čem přesně je.

Známá Infinity z Twitteru. :D

2 Katherine Katherine | Email | Web | 1. june 2013 at 19:54 | React

[1]: Asi jsem větší stresař, než jsem si myslela... Jsem ráda, že jsi spokojená ;-)
Tvůj zájem mě těší. Určitě se mrknu i na tvůj blog ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama