April 2013

6. kapitola Společník (3/3)

30. april 2013 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti

Ulička vedoucí k primářově kanceláři byla prázdná. Zamířila jsem ke dveřím. Odemkla jsem je. Trefila jsem správný klíč hned napodruhé. Vstoupila jsem do jeho kanceláře. Přešla jsem k psacímu stolu. Jeho první šuplík se dal zamknout. Napadlo mě, že tam najdu to, co hledám. Otočila jsem klíčkem a vysunula zásuvku. Byly v ní dvě obálky a jedno prázdné CD.
V dalších zásuvkách byly akorát nepopsané papíry, psací potřeby, recepty a nějaké osobní věci. Sebrala jsem mu ještě flashku a po dalším rozhlédnutí okolo místnosti jsem usoudila, že to, co jsem ulovila je nejspíš vše, co potřebuji. Měla jsem se na odchodu, když mi do oka padla jeho pánská kabela. Věděla jsem, že nemám moc času, ale co když právě v ní bylo to, co jsem potřebovala? Otevřela jsem ji. Bylo tam pár složek, které jsem sebrala, a jeho osobní věci - ty jsem mu ponechala.
Uvedla jsem kancelář do jakž takž původního stavu, sebrala Karininu složku, složky, které jsem našla v primářově kabele, dvě obálky a nepopsané CD, zamkla a zamířila k druhému nejbližšímu východu. Pochopte, nemohla jsem dopustit, aby mě zahlédl. Když jsem utíkala, odhodila jsem primářovy klíče. Hodně štěstí při hledání!
Vyběhla jsem z nemocnice a doběhla na nejbližší tramvajovou zastávku. Nasedla jsem na první tramvaj, která přijela a začala přísahat sama sobě, že co nejdříve přestanu kouřit. Ztěžka jsem dosedla na sedadlo a ignorovala pohledy cestujících. Vystoupila jsem o dvě zastávky dál a zamířila si to rychlým krokem domů.

3rd chapter Something is not alright

27. april 2013 at 18:00 | Katherine |  New beginning
I decided to go to Echadero bar next day. I wanted to consult with others what I was supposed to do but none of my familiars were there so I decided to try it again in couple days. I was not strong enough to walk in a town of mystic beings at night without getting hurt, killed or changed.

2nd chapter Matt

26. april 2013 at 16:06 | Katherine |  New beginning
A few days passed. I threw the Charley thing away explaining it as secret hunting. I was unhappy to be a human again but I did not want to destroy my new life with pettiness. Instead of that I started my dancing classes and enjoying my life. I was not in the middle of attention anymore - boys primarily - because I was not as attractive as I used to be when I was a vampire but there was nothing I could do.

Pach smrti - Společník (6. kapitola, část 3)

24. april 2013 at 20:00 | Katherine |  Upoutávky
Doufám, že vás moc nešokovalo Gabrielino počínání v nemocnici a i nadále si zachováte jisté sympatie vůči této postavě. Pokud jste minule četli pozorně, tak jistě tušíte, co přijde.

První šuplík se dal zamknout. Napadlo mě, že tam najdu to, co hledám. Otočila jsem klíčem.
Měla jsem se na odchodu, když mi do oka padla jeho pánská kabela. Věděla jsem, že nemám moc času.
...
Vyběhla jsem z nemocnice a začala sama sobě přísahat, že co nejdříve přestanu kouřit.
...
Hodiny se vlekly a já už to málem nevydržela a podívala jsem se na to, co jsem ukradla. V to se rozezněl zvonek u dveří.

Jste zvědaví, co přijde dál? :)

Message

24. april 2013 at 18:23 | Katherine |  Básně / Poems
I feel like I'm fainting,
Heart of ice
There are tears running,
Right out of my eyes.

Is that, what you wanted?

Here I am,
Reading your message,
All over again,
Is there any damage?

Is that, what emotions feel like?

I am crying,
Please, please, stop!
Am I dying?
Got a tear to drop.

Tears are flowing
But, where is a pain?
I'm not feeling,
No more tears again.

I thought I was heartbroken,
But no, my injury is called Kay -
- There is no heart in my chest,
You've just ripped my stone heart away.

Here I go,
Heartless,
Emotionless.

What is that?
It's called emptiness…

6. kapitola Společník (2/3)

23. april 2013 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Popravdě, poprvé v životě jsem litovala, že nežiju v Americe, kde mají pacienti své zdravotní karty v přihrádce na lůžku. I když jsem se nechtěla zdržovat, protože bych tím riskovala, že už se pravdu nedozvím, neodolala jsem a šla do Karinina pokoje. "Ahoj Karin," pozdravila jsem ji zdrženlivým hlasem. Přistoupila jsem blíž k její posteli a sklonila se. Když už se mé rty skoro dotýkaly jejího pravého ucha, zašeptala jsem: "Vím, že ti on provedl něco odporného a je mi líto, že jsem ti byla špatnou kamarádkou, ale hodlám to napravit. Já zjistím, co se stalo!"
"Slečno Sandersová, nemůžete k pacientce bez roušky!" Vykřikla sestra.
"Omlouvám se, vůbec mi nedošlo, že ji nemám nasazenou," chlácholila jsem ji. Myslela jsem to vážně, doopravdy mi to nedošlo.
"Odejděte, prosím," vyzvala mě. Pravděpodobně musela vydezinfikovat celý pokoj.
Vyšla jsem na chodbu a vzpomněla jsem si na poprask, který tady vzniknul minule. Rozhodla jsem se využít tuto zkušenost ke svému dobru. Postupně jsem obcházela všechny pokoje a větřila. Konečně! Pokoj číslo šest. Odporný zápach zatuchliny a rozkládajícího se masa - pach smrti. Nebyl tolik silný. Té pacientce, přibližně třicetileté, zbývaly ještě tak dvě hodiny života. Bože, jestli existuješ, odpusť mi, co teď udělám. Rozhlédla jsem se. Nikdo nebyl v dohledu.

Návštěvnost / Attendance (15. - 21. 4. 2013)

22. april 2013 at 22:07 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 12
Úterý/Tuesday: 14
Středa/ Wednesday: 9
Čtvrtek/ Thursday: 12
Pátek/Friday: 8
Sobota/Saturday: 15
Neděle/Sunday: 17

Celkem/Whole week: 87

Děkuji mnohokrát za to, že jste mě navštívili. Jste vážně úžasní! ♥ / Thank you very much for visiting me. You are really great! ♥

Citáty #10

20. april 2013 at 23:59 | Katherine
Ať se ve tvém životě stane cokoliv, vždycky to můžeš využít ve svůj prospěch.

"Nejchytřejší věc, kterou se může žena naučit je, že nikdy nepotřebuje muže." Demi Lovato

Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život: Obuj si moje boty a projdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy a zažij moji bolest. Projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já. Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš.

"Když jde proti mně zlo, tak ho obejmu a řeknu: "Miluji tě." A zlo se tak lekne, že se změní na lásku." Květa Fialová

Měli bychom poděkovat všem, kteří nás v životě zklamali a nechali spadnout až na zem, protože bez nich bychom se znovu nepostavili a nezjistili, že nám jen překáželi v cestě…

Netrapte se pro ty, kteří vás pomlouvají za zády. Znamená to, že jste krok před nimi a oni tudíž v dokonalé pozici, aby Vám mohli políbit prdel…

Odpuštění není o člověku, jemuž odpouštíme. Je to dárek, který dáváme sami sobě, a který dovoluje našemu srdci, aby se znovu otevřelo.

"Není Tvým úkolem chápat cestu druhých nebo ji odsuzovat. Tvým úkolem je poznat svou vlastní cestu a s radostí po ní kráčet." (B. Mohr)

Slabí muži mají milenky, silní rodiny.

Méně naříkej, více dýchej. Méně mluv, řekni více. Méně nenáviď, více miluj. A vše dobré bude tvé.

Zdroj: Internet

Transamerika

19. april 2013 at 15:54 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: Transamerica
Rok: 2005
Délka: 103 minut
Režisér: Duncan Tucker
Jak bych ho popsala: Bree je transexuálka. Dříve se jmenovala Stanley. Nyní střádá každý cent, aby mohla na vytouženou operaci změny pohlaví. Zrovna když získá oba potřebné podpisy k operaci, zjišťuje, že má syna, o kterém doteď nevěděla. Ten je ve vězení a nutně potřebuje její pomoc. Zrovna když se k němu hodlá obrátit zády, dá jí terapeutka nůž na krk - buď přijme minulost Stanleyho, nebo nepůjde na operaci.
Oficiální popis filmu najdete zde
Trailer:

Těsně vedle

18. april 2013 at 15:33 | Katherine |  Filmové recenze

Originální název: The Heartbreak Kid
Rok: 2007
Délka: 115 minut
Režisér: Bobby Farrelly, Peter Farrelly
Jak bych ho popsala: Čtyřicetiletý Eddie neustále odolává tlaku svého otce a kamaráda, kteří se jej snaží přinutit, aby si našel ženu. Jednoho dne potká dívku Eddie, do které se zamiluje a když vyjde najevo, že by se měla odstěhovat do Evropy, rozhodne se oženit se s ní jen aby ji neztratil. Teprve na svatební cestě si uvědomuje, jaká jeho žena ve skutečnosti je a že o ni vůbec nestojí. Shodou okolností se zrovna seznámí s Mirandou, která je přesně žena, o kterou stojí a je nezadaná. Zbývá tedy jediné - Eddie musí vymyslet, jak se zbaví Lily.
Oficiální popis filmu najdete zde
Trailer:
Můj názor na film: Pobavil mě. Je to přesně jeden z těch filmů, u kterých se člověk baví nad cizím neštěstím. Myslím si, že je dobrý, ale už jsem viděla i lepší. ★★★