February 2013

Pach smrti - Na vlastní pěst (4. kapitola, část 1)

27. february 2013 at 18:00 | Katherine
Myslím, že nepřeháním, pokud se domnívám, že už víte, co bude následovat, ale stejně vám sem tu ukázku dávám. ;)

Začala jsem opět plně soustředit svou pozornost na hlavní důvod, proč jsem byla u něj v bytě.
Odešla jsem do jeho pracovny.
Pohodlně jsem se usadila v křesle a zatímco jsem přestírala, že si čtu, mapovala jsem si jeho pracovnu.

Co má podle vás Gabriela v plánu? Podělte se o svůj názor!
Love, Kath ♥

3. kapitola Setkání (3/3)

26. february 2013 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Vzaly jsme obchoďák útokem - tedy až poté, co jsme svůj kapitál rozšířily o pár peněženek lidí z tramvaje. Nadšeně jsme pobíhaly mezi věšáky a vyzkoušely si snad všechno oblečení. V novém outfitu jsme pak vyrazily do fast foodu na menší sváču. Nikkiino staré oblečení jsme cestou hodily do popelnice a vyrazily do hospody. Bylo málo hodin na to, abychom šly do klubu.

Pach smrti - Setkání (3. kapitola, část 3)

20. february 2013 at 22:00 | Katherine |  Upoutávky
Minule jsem na vás vybafla s delší kapitolkou. Zajímá vás, jak bude pokračovat večer Gabriely a Nikki?

Rozhodly jsme se jít do klubu, který nazývali Sen.
Mou pozornost upoutala známá tvář. Využila jsem toho, že si mě doposud nevšiml.
"Nazdar Dicku, co tady děláš?"
"To si, myslím, dokážeš domyslet. Není ti zima?"
"Chceš mě zahřát?"

Co myslíte - stojí Gabriela o Dicka, nebo se snaží něco z něj dostat? Napište svůj názor. ;)
Love, Kath ♥

3. kapitola Setkání (2/3)

19. february 2013 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
Když po pěti hodinách konečně dorazil, zarazil se ve dveřích, sotva mě zahlédl. Tohle zřejmě nečekal. "Dicku, tahle slečna - Alice Blakeová -, na tebe čeká." Promluvila na zaraženého detektiva jeho asistentka.

Tablo, maturita, přihlášky na VŠ a fůra písemek

18. february 2013 at 18:35 | Katherine |  Info
Zdravím vás! Tak už je to tady - všechen ten zmatek týkající se posledního ročníku na střední. Jak už vám napověděl název, je toho na mě trochu moc. Ale chcete vědět tajemství? Já si to užívám! Užívám si, jak jsou všichni ve stresu, zatímco já - sice taky trochu ve stresu - si užívám ty jedinečné chvíle, které s sebou přináší maturitní ročník. Teda až na ty přihlášky, takhle vysoko mi tlak nestoupnul ještě ani po litru kávy.
Asi jste si všimli, že tady nejen nic moc nepřidávám, ale ani tady nejsem. Vždycky jsem se snažila alespoň odpovídat na vaše vzkazy, ale teď... No, je to přechodný stav. Nejpozději 28. února to bude lepší. To je totiž deadline pro podání přihlášek. Já už je sice podané mám, ale zjistila jsem, že k nim musím dodat potvrzení lékaře, kterého jsem nejdřív musela změnit (pediatr -> praktik) a teď, když už je konečně mám, zjistila jsem, že je mám špatně. Věřte, v ten moment se mi chtělo rozmlátit si hlavu o zeď!
Co se týče maturity - sice na nás ve škole tlačí, ale podle mě je to dobře. Alespoň máme motivaci se učit. A mně se to učení zatím docela i líbí.
Co se mi ale vůbec nelíbí, jsou písemky. Dohodli jsme se s profesorkami, že si je napíšeme co nejdřív, ať se potom můžeme učit k maturitě, takže sotva skončilo první pololetí, máme na krku další dril.
Dneska mě ve škole mile překvapil papír s výsledky olympiády z angličtiny. Loni jsem byla druhá, takže jsem doufala, že ani letos nezklamu a... povedlo se! Jsem první! A jsem z toho nadšená. Vím, že se chvástám, ale mám z toho takovou radost, že jsem vám to prostě musela napsat.
A teď to nejlepší. Včera jsme se byli fotit na tablo. Naše téma bylo extravagance. Já jsem šla až poslední, cože je holt riziko, když jdete se skupinkami sama za sebe. Musím uznat, že kadeřnice, kosmetička a fotograf odvedli skvělou práci, i když ten fotograf mě trochu děsil. Všechny jsme měly přijít nenamalované. No a jak si tam tak - s občasnými přestávkami - posedávám, nenamalovaná a rozcuchaná, tak on si lehne na gauč naproti mě a zírá a zírá a usmívá se na mě jako na madonu. Modlila jsem se, ať moje spolužačky nezdrhnou. To bych mu raději nechala těch pět stovek a zdrhla taky. Věřte mi - i vy byste zdrhaly, kdybyste slyšely ty jeho sexistické kecy.
To jsem ale krapet odbočila. Fotky se - většina - povedly a kromě těch s bleskem, určených pro tablo, nám udělal i umělecké a o ty bych se s vámi ráda podělila. Tedy alespoň o jednu. Na ostatní vám dám odkaz na Twitter.

Takže vás tímto žádám - ještě pár dní vydržte! Vyřeším přihlášky a začnu se vám věnovat, jak jen to půjde!
Love, Kath ♥


Ostatní umělecké fotky - tedy jejich výběr zde

Návštěvnost / Attendance (11. - 17. 2. 2012)

18. february 2013 at 18:09 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 16
Úterý/Tuesday: 15
Středa/ Wednesday: 15
Čtvrtek/ Thursday: 11
Pátek/Friday: 12
Sobota/Saturday: 6
Neděle/Sunday: 14

Celkem/Whole week: 89

Páni! Moc moc vám děkuji. Mám teď docela na pilno, ale jsem moc ráda, že sem i přesto chodíte. ;) / Wow! Thank you so so much. I've been quite busy, but I'm glad you visit this page, though.


Spála

18. february 2013 at 18:03 | Katherine |  Referáty
Je to infekční onemocnění. Je způsobena streptokoky skupiny A, neboli streptococcus pyogenes. Je přenášena kapénkovou infekcí. Mikroskopické částice mají životnost až několik dní.
Může se přenést i přes otevřenou ránu, nejčastěji se však dostávají do organismu dýchacími cestami. Usazují se na sliznici, kde se množí. Následně pronikají do krve, kde uvolňují erytrogenní toxiny.
Spálou trpí nejčastěji děti ve věku 4-12 let a před objevem penicillinu byla spála obávanou nemocí s těžkým průběhem a trvalými následky.
V ČR je nutné spálu hlásit.
Inkubační doba je 2-4 dny.

Návštěvnost / Attendance (4. - 10. 2. 2013)

13. february 2013 at 19:48 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 17
Úterý/Tuesday: 11
Středa/ Wednesday: 15
Čtvrtek/ Thursday: 18
Pátek/Friday: 13
Sobota/Saturday: 18
Neděle/Sunday: 12

Celkem/Whole week: 104

Moc vám děkuji. Omlouvám se, že jsem tady nebyla, ale mám teď spoustu starostí s přihláškami na vysokou a naháněním známek. Ale přísahám, že na vás myslím! / Thank you very much. I'm sorry for not being here, but I have troubles with universities' application forms and chasing reports at school. But I swear I've been thinking about you!


Pach smrti - Setkání (3. kapitola, část 2)

13. february 2013 at 18:00 | Katherine |  Upoutávky
Doufám, že se vám první část zalíbila. Teď už tedy víme, že Gabriela poznala skutečného pachatele a vydala se za ním do práce.

Tohle zřejmě nečekal.
"Vy moc dobře víte, proč jsem tady. Chci vědět, proč jste to Karin udělal."
"Slečno Sandersová, myslím, že byste měla přestat brát drogy. Podívejte se, co to s Vámi dělá."
Byla jsem vytočená. Otevřela jsem svou kouzelnou skříňku. Do pokoje vrazila Nikkiina matka Sue.

Známe Gabrielu - zase si něco provede. Co to podle vás bude tentokrát? A jakou roli v jejím úletu bude hrát Nikkiina matka? Hádejte, milí čtenáři, hádejte...
Love, Kath ♥

3. kapitola Setkání (1/3)

12. february 2013 at 20:00 | Katherine |  Pach smrti
"Slečno Sandersová, obávám se, že nechápete, jak vážná je situace," vytknul mi policista. Už mi začínal lézt na nervy.