October 2012

Not giving up!

30. october 2012 at 18:04 | Katherine |  Info
Ahoj všichni, co tohle čtete,

jak jistě víte, slíbila jsem vám, že vás budu informovat, jakmile se něco dozvím o svém rukopisu. Nedozvěděla jsem se nic. Popravdě mě to moc nepřekvapuje, ale - jak vám naznačuje nadpis - nevzdávám se! Po měsíci čekání jsem se rozhodla nakladatelství svou nabídku připomenout. No, nepřipadá mi to, jakoby to bylo teprve měsíc a jsem ráda, že mám i plno jiných starostí, protože jinak bych z toho asi zešílela a to byste určitě nechtěli, viďte? Tak se zatím mějte a já se zase ozvu.

Love ♥
Katherine

Zveřejnění (Ne)zavírej oči na Facebooku

30. october 2012 at 17:38 | Katherine |  From you about me, this site and my writings
Vrátila bych se k prvnímu příspěvku v této rubrice, který jsem nazvala Maso knížka. Tento příspěvek je rovněž od uživatelky anulik.b a dokonce pod stejnou knihou, tedy (Ne)zavírej oči. A co mi poslala tentokrát? Nabídku!
anulik.b (25. 10. 2012; server: uloz.to): Ještě jednou jsem chtěla ti chtěla napsat , že máš talent na psaní a taky jsem se tě chtěla zeptat , jestli by ses nepodělila o svou knížku na stránkách http://www.facebook.com/pages/Knihy-z-Va%C5%A1%C3%AD-ruky/122374601249143 pokud ne ,stačí dát jen lajk.! Budeme moc rádi Usmívající se
Zajímá vás, co jsem udělala? Řekla jsem si Proč ne? a zveřejnila jsem to. Takže bych tímto článkem ráda poděkovala anulikovi.b za nabídku a teď už mi nezbývá než čekat, zda se ozve někdo další.

Love ♥
Katherine

Návštěvnost / Attendance (22. - 28. 10. 2012)

29. october 2012 at 15:49 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 25
Úterý/Tuesday: 15
Středa/ Wednesday: 14
Čtvrtek/ Thursday: 11
Pátek/Friday: 12
Sobota/Saturday: 14
Neděle/Sunday: 11

Celkem/Whole week: 102

Páni, děkuji mnohokrát, obzvlášť za pondělí. ♥ :) / Wow, thank you very much, especially for Monday. ♥ :)

Happy Feet

24. october 2012 at 19:14 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: -
Rok: 2006
Délka: 108 minut
Režisér: George Miller, Warren Coleman
Jak bych ho popsala: Tučňák Brumla je jediným na Arktidě, který vůbec neumí zpívat a jehož zpěv doslova trhá uši. Na druhou stranu je ale výborným tanečníkem. Jenomže - k čemu je vám, že umíte tančit jako nikdo jiný, když ostatní umí zpívat a tanec považují za hloupost? Je jasné, že to Brumla nemá v životě lehké, ale co když právě on dokáže ze Světa udělat lepší místo pro život?
Oficiální popis filmu najdete zde

Charles Bridge

24. october 2012 at 17:32 | Katherine |  English pre-intermmediate
There is one little paper about Charles Bridge for you. Enjoy!

- It's the oldest bridge through the Vltava river and the second oldest still staying bridge in the Czech republic
- It replaced Judith's bridge, what had been ruined during spring melting of ice in 1342
- It was done in 1402
- It was getting decorated with 31 statues
- Originally it used to be called "Stone" or "Prague" bridge. It's been called Charles Bridge since 1870
- There is historical royal road on Charles Bridge
- Charles bridge connects The Old Town with The Lesser Town
- It's made up with 16 arcs
- Foundation stone of Stone bridge was put in 1357
- According to legend there were eggs added to mortar during construction. First it might have been proofed but in 2010 scientists said it's not truth but on the other side later showed up that mortar had been poured with milk and wine

Návštěvnost / Attendance (15. - 21. 10. 2012)

22. october 2012 at 18:09 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 10
Úterý/Tuesday: 9
Středa/ Wednesday: 8
Čtvrtek/ Thursday: 14
Pátek/Friday: 9
Sobota/Saturday: 6
Neděle/Sunday: 25

Celkem/Whole week: 81

Tak se mi zdá, že čím míň jsem aktivní, tím větší mám návštěvnost. :D Děkuji moc, hlavně za neděli. ♥ / Well, it seems less I am here, means more attendance of yours. :D Thank you, very much, mainly for Sunday. ♥

Krevní centrum - reportáž

22. october 2012 at 17:59 | Katherine |  Referáty
Konečně nastalo pondělí 22. října 2012 a já se ocitla na kýžené exkurzi Krevního centra. Hned při vstupu si musíme přezout boty, příp. nasadit návleky a počkat na sestru, která nás má provést. S úlevou zjišťujeme, že vrchní sestra z důvodu pracovního vytížení naši exkurzi nepovede, a tudíž se vyhneme zkoušení ze znalosti somatologie.
Ani ne po pěti minutách se nás ujímá sestra, která mě svým vzhledem poněkud vyděsí a být dárcem - rychle zdrhám. O chvíli později se však ukáže, že tato sestra je velmi milá. Ukáže nám šatnu, kde si odkládáme své věci a následně nás postaví do chodby, aby nám řekla, jak to chodí, když se k nim dostaví dárce. Rozdá nám několik papírů k nahlédnutí. Jedná se o Dotazník, Seznam kontraindikací a ještě jeden ve formátu A5, který se ke mně nedostal.
Poté, co nás sestra informuje o chodu Krevního centra, dostáváme se do sesterny, kde zrovna odebírá sestřička krev pacientovi. Máme štěstí - pacient je schovívavý a nechá nás zírat na jeho, krví se plnící, ampulku. Když je pacient zbaven pár mililitrů krve, odchází. Sestra aplikuje do ampulky protisrážlivý roztok a směs položí na zařízení, které jsem si dovolila pokřtít na houpačku. Provádějící sestra nám přivolá zdravotní laborantku, aby nám ukázala, jak se takto odebraná krev vyšetřuje. Laborantka zbavuje vyšetřovací přístroj vnějších vrstev, abychom se mohli podívat, jak pacientova krev, vložená do přístroje v ampulce, protéká soustavou hadiček a počítač zaznamenává potřebné údaje. Když je vše hotovo, přístroj se sám sterilizuje a my se můžeme pohnout dál.

A příští týden prázdniny!

21. october 2012 at 19:57 | Katherine |  Info
Kdo by se na ně netěšil, že? Já každopádně jo! Po týdnu dohánění školy se tak nějak pomalu, ale jistě vracím do zajetých kolejí běžného maturanta, takže se snad konečně aspoň trochu vyspím.
Zítra jdeme v rámci somy do Krevního centra. Za sebe můžu pouze prohlásit - konečně! Už dlouho jsem se tam chtěla podívat, ale jako dárci by mi to rozhodně nevyšlo, protože nemůžu darovat krev a navrhnout to za sebe profesorkám jsem se neodvážila - už tak si o mně všichni myslí, že jsem upír. Vůbec bych se nedivila, kdyby mí spolužáci upozornili sestry, aby si přepočítaly krevní konzervy až odejdeme. :D
Nebudu vám lhát - nemůžu se dočkat dvou dnů volna navíc! Konečně bych tak mohla zase něco popřidávat na blog. Mám dokonce seznam témat! No, a pak bych zase mohla být ještě aktivnější, protože už by můj režim nemusel být tak hektický. A upřímně doufám, že se o prázdninách dostanu k Pachu krve nebo Extinkci. Té jsem se věnovala naposledy před týdnem. Sice jsem se chtěla zaměřit na Pach smrti, ale vzhledem k stavu mé psychiky jsem toho nebyla schopná. Extinkce naopak jo.

Citáty #06

20. october 2012 at 22:00 | Katherine |  Latin
"Homo sum, humani nil a me alienum puto. - Jsem člověk a nic lidského mi není cizí."

"Trahit sua quemque voluptas. - Každý podléhá svým zlozvykům."

"Cum cecidi, surgo. - Kdykoliv upadnu, vstávám."

"Quam bene vivas, refert, non quiam diu. - Záleží na to jak dobře žiješ, ne jak dlouho."

"Sine spe vita tristis esset. - Bez naděje život smutný by byl."

"Consilium in dubiis remedium prudentis est. - V pochybnostech je lékem moudrého rozvaha."

"Alter ego. - Druhé já."

"Proximus sum egomet sibi. - Nejbližší jsem sám sobě."

"Proprium est stultitiae aliorum vittia cernere oblivisci suorum. - Hlouposti je vlastní vidět chyby jiných a na své zapomenout."

"Dolor animi multo gravior est quam corporis. - Duševní bolest je mnohem závažnější než bolest těla."


Anglie - přípravy

20. october 2012 at 21:33 | Katherine |  Stalo se...
Je mi jasné, že vás bude zajímat spíš to, co se stalo v Anglii než to, co se stalo před Anglií, ale rozhodla jsem se to sem tak jako tak napsat. Nebojte - o zážitky z Anglie vás nepřipravím.