September 2012

Dopis pro nakladatelství odeslán!

30. september 2012 at 20:04 | Katherine |  Info
Ahoj všichni,

takže jsem to konečně udělala! Před pár dny jsem vás informovala prostřednictvím Facebooku o tom, že jsem napsala dopis pro nakladatelství, ve kterém nabízím svůj rukopis. Také jsem uvedla, že ho ještě hodlám poupravit, ale potřebuju se na to vyspat. No, vyspala jsem se na to dvakrát.

A jak to dopadlo? Dopis jsem úspěšně uvedla do podoby, která charakterizovala mé dílo a byla zároveň střízlivou prezentací o tom, jak jsem se dostala k tomu, že jsem se rozhodla pokusit (Ne)zavírej oči vydat. Zároveň nevychvaluje dílo do nebes.

Po zralé úvaze jsem se nakonec rozhodla k dopisu připojit i Prolog, 1. a 2. kapitolu. Mám za to, že to zkrátka není od věci. Přece jenom - z pouhého dopisu asi těžko poznáte, jestli o rukopis stojíte nebo ne. Takhle například Stephenie Meyerovou odmítlo pět nakladatelství. Vsadím se, že teď se bijou do hlavy. Ne, že bych si myslela, že dopadnu jako ona. To určitě ne. Můj rukopis zcela jednoznačně nedosahuje kvalit těch jejích.

A teď, když jsem konečně vypustila (Ne)zavírej oči do akvária se žralokem, mám konečně čas na psaní Pachu smrti. Chvíli mi trvalo, že jsem překonala spisovatelskou krizi, ale nakonec jsem dopsala 11. kapitoluI nazvanou Absťák. Taky jsem si to celé znovu přečetla (A trvalo mi to nějaké tři hodiny!). Jo, je to dlouhé a to jsem teprve v začátku druhého týdne příběhu. Jak jistě víte - pokud jste četli (Ne)zavírej oči - kniha má zobrazovat nějakých 7 měsíců. Z toho usuzuji, že snad konečně pokořím stovku (stránek).

Tak si užijte následující týden. Já sem tam něco přidám, ale nevím, kolik toho bude. V průběhu tohoto týdne mi totiž došlo, že maturita a přijímačky asi nejspíš nebudou taková brnkačka, jak jsem si původně myslela. Mějte se!

Love ♥
Katherine

Ďáblova čísla

28. september 2012 at 21:54 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: The Devil's Arithmetic
Rok: 1999
Délka: 95 minut
Režisér: Donna Deitch

Dobrodružství oceánů: Carcharias - velký bílý

28. september 2012 at 21:33 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: -
Rok: 2001
Délka: 42 minut
Režisér: Steve Lichtag

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

28. september 2012 at 20:57 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Rok: 2004
Délka: 141 minut
Režisér: Alfonso Cuarón

Ilustrátorka ze mě nejspíš nebude

25. september 2012 at 18:17 | Katherine |  Diskuze
Přepisování sešitů - určitě to taky znáte. Chřipka doznívá a já se vracím do školy a k tomu přepisování jednoznačně patří. Do biologie jsme měli za úkol nakreslit si jistý obrázek. Jeho tvorba mi trvala něco málo přes půl hodiny a výsledek teda nic moc.

A jsme u tématu diskuze: Co je na tomto obrázku? Nevadí, když se netrefíte, ale budu ráda, když to alespoň zkusíte. Tomu, kdo uhádne, co to je, vyrobím diplom. Snad je to pro vás motivace.

Korekce k (Ne)zavírej oči hotova!

24. september 2012 at 15:39 | Katherine |  Info
Po delší době konečně zase jedno info. Napsala bych dřív, ale nebylo o čem. Pravdou je, že korekci jsem měla hotovou už 13. září, jak jste se mohli dočíst v článku (Ne)zavírej oči je úchylné. Co jsem od třináctého dělala? No... neměla jsem čas. Pochopte - než si zvyknu na životní rytmus ovlivněný školou (a maturitou!), bude to chvíli trvat. Navíc se snažím udržovat blog alespoň trochu v chodu recenzemi. Z toho důvodu jsem rovněž pozastavila psaní Pachu smrti. A to mi vůbec nesvědčí!
Teď ale ležím doma s chřipkou a když se mi konečně udělalo lépe, rozhodla jsem se konečně přepsat tu korekci do počítače. A mé úsilí se vyplatilo - je to tam! Teď už jen sebrat odvahu a někam to poslat. Nejlépe do nakladatelství. A když tu odvahu seberu a někam to pošlu, doufat, že se jim to bude líbit a vydají to. O tom vás, každopádně, ještě budu informovat. Tak zatím.
Love ♥
Katherine

Návštěvnost / Attendance (17. - 23. 9. 2012)

24. september 2012 at 15:24 | Katherine |  Attendance
Pondělí/Monday: 14
Úterý/Tuesday: 23
Středa/ Wednesday: 26
Čtvrtek/ Thursday: 8
Pátek/Friday: 21
Sobota/Saturday: 17
Neděle/Sunday: 37

Celkem/Whole week: 146

Páni, ani nevím, jak vám mám poděkovat. Ta čísla jsou úžasná! Neděle mi vzala dech. Jste skvělí! ♥ / Wow, I don't even know how to thank you. These numbers are great! Sunday took my breath away. You are great! ♥

Fantom opery

23. september 2012 at 19:23 | Katherine |  Filmové recenze
Originální název: The Phantom of the Opera
Rok: 2004
Délka: 143 minut
Režisér: Joel Schumacher

Posmrtný život aneb Zase jeden nápad

23. september 2012 at 18:37 | Katherine |  Mé postoje
Nebojte se, nezcvokla jsem ani se nechci zabít a ani mi není tak zle, že bych přemýšlela nad smrtí! Jedná se o starší nápad.
Jak jistě víte, tato tématika se objevuje v mých povídkách a s tím souvisí i myšlenka, o kterou se s vámi chci podělit. Předně - pořád mi přijde nejpravděpodobnější tvrzení, že je posmrtný život subjektivní (nejspíš proto, že se jedná o nejjednodušší vysvětlení).
A teď k té myšlence: Jednou, když jsem zase přemýšlela nad různými tématy (smysl života, život po životě, apod.), tak mě do hlavy trkla tato myšlenka: Co když se každý autor po smrti setká s těmi, co vytvořil? Nebylo by to úžasné? Přiznám se, že by mě doopravdy zajímalo, jak by vypadalo shledání s mými postavami. Mohla bych si s nimi popovídat, i když těžko říct, jestli by mi odpověděli podle sebe nebo podle mě - přece jenom jsem pořád já ta, kdo je vytvořil.
Když se nad tím zamyslím, tak to zní i trochu logicky - každý autor, ať už spisovatel, malíř nebo skladatel, si vytváří svůj vlastní svět a bylo by krásné, kdyby na něj ten svět počkal, aby v něm mohl žít. Nevím, jestli mi rozumíte, asi píšu zmateně, ale nenapadá mě jiný způsob, jak své pocity vyjádřit v relativně neupravené verzi.
A teď negativní stránka věci: Vzhledem k tomu, co jsem provedla některým svým postavám, mám trochu strach, že by mě ukamenovaly. A myslím, že je můj strach oprávněný.

Layout pro Christine a Elču

22. september 2012 at 16:14 | Katherine |  Objednané layouty
Pro: http://ange-de-la-musique.blog.cz
Status: Nastavený
Od: 23. 9. 2012
Do: -
Délka výroby: 2 hodiny + délka nastavování 0,5 hodiny. Přiznám se, že jsem měla obavy ze zadání černá + zlatá a když se na to podívám, mám dojem, že jsem to ani nesplnila. Nicméně i tak se mi dess docela líbí.