Interrupce

29. january 2011 at 19:37 | Katherine |  Mé postoje
    Interrupce je odvozena z latinského interruptio gravitatis, tedy v překladu umělé přerušní těhotenství.
    Článek jsem se rozhodla napsat, jelikož jsme interrupce probírali ve škole. Rozhodla jsem se popsat průběh tzv. vakuumaspirace, protože když jsme to probírali, řekla nám profesorka tuto větu: "To je jedna z těch šetrnějších metod." A já se ptám: "Pokud je tohle jedna z těch šetrnějších metod, jaké jsou ty nešetrné???" 

      Ještě než se dostanu k samotnému popisu, musím zde napsat, že existují i jiné druhy, a to:
          Miniinterrupce, kdy dochází k výškrabu plodu a provádí se do tří měsíců
          Vyprázdnění, kdy dochází k vybrání plodu lopatičkou 
         Redukce po léčbě plodnosti, kdy se musí odebrat oplodněná vajíčka z těla ženy, protože aby se zvětšila šance na otěhotnění ženy, vkládají se jí do dělohy cca 4 oplodněná vajíčka. Děloha ženy však není uzpůsobená na vývoj více plodů než dvou. Takže se musí zredukovat počet oplodněných vajíček v děloze. Je pochopitelné, že tento zákrok je hodně náročný na psychiku, protože takto těhotná žena na dítě čeká několik let a najednou je tu riziko, že když si některé nenechá vzít, umřou všechny její děti, nebo se narodí postižené.
           Prostanglandiny - látky které brání udržování děložní sliznice
           Císařský řez
        Dále jsem povinna vás upozornit, že tento článek je emocionálně zabarvený, není vhodný pro slabší povahy a odpovídá skutečnosti. Pokud se chystáte jít na interrupci metodou vakuumaspirace, tak si ho ale přečtěte zcela určitě, ať víte, o čem je řeč, jaká jsou rizika a co se stane z vaším nenarozeným dítětem.

         Těhotná žena, která se rozhodla podstoupit interrupci metodou vakuumaspirace je uspána pomocí rajského plynu anesteziologem.
         Lékař jí postupně do pochvy zavádí nástroje, kterými postupně otevírá děložní hrdlo. Jsou to v podstatě takové tyčky (názvy si nepamatuji, protože jsem byla zcela zděšená videem, co jsem viděla). 
           Následně lékař zavádí do dělohy trubičku, které se dítě usilovně snaží vyhnout (teď vám to tak nepřijde, ale kdybyste viděli to video, asi by vás trefil šlak), protože je to v podstatě narušitel jeho osobního místa. Dítě uhýbá do všemožných rohů dělohy, kope nožičkami a jeho tep se nemilosrdně zvedá. Musím zde podotknout, že dítě se takto brání docela dlouho (na videu ze skutečné operace to byly asi 2-3 minuty neuvěřitelně mučivého pohledu). Lékař propíchne děložní sliznici a odteče plodová voda.
        Lékař doslova nabodne trubičku na dítě a tlak, který je do trubičky vháněn roztrhá tělo dítěte na malé kousíčky a lékař odsaje zbytky tělíčka dítěte.
         Dále lékař zavede do dělohy kleštičky, jimiž uchopí hlavu dítěte, která nelze zničit tlakem pomocí oné trubičky, a pak hlavičku rozdrtí.
           Poté zavádí lékař do dělohy odsávačku, pomocí které vysaje zbytky dítěte.

    Možná vám tento článek nepřijde drastický, možná mu nevěříte, ale vězte, že vše, co je v tomto článku napsané je pravda. Ani lékaři tento zákrok neradi provádí. Pokud byste viděli interrupci pomocí ultrazvuku, museli byste být bezcitní, aby to s vámi nic neudělalo.
      Většina žen si ani neuvědomuje, že i pro ně existuje při takovémto zákroku velké riziko, které je pravděpodobné. Je zde totiž možnost, že už nikdy nebudou moct mít děti, protože při tomto zákroku může dojít k poškození dělohy, které může vést až k jejímu odnětí. Proto zvažte, jestli vám to za to stojí.

         Pokud jde o mě. Před shlédnutím videa jsem byla proti potratům, ale teď jsem striktně proti potratům. Nenechala bych si udělat potrat za nic na světě. Mí spolužáci mi řekli, že jsem striktní a sobecká, když si tohle myslím, ale podle mě je interrupce sprostá sadistická a brutální vražda nenarozeného dítěte. A ženy, které si ji nechají udělat pro mě jsou vražedkyně. Udělejte si na to názor jaký chcete, ale myslete na to, že tady už nejde jen o vás, ale i o nové malé miminko, vaše nenarozené dítě, které by vám do života mohlo vnést radost a pokud půjdete na interrupci, tak nejste o nic lepší než vrahové, kteří sedí ve vězení.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama