January 2011

5. kapitola Na plánování není čas

30. january 2011 at 16:40 | Katherine |  Upírka Katherine
    "Poslyš Elisabeth, máme menší problém. Proč, to ti vysvětlím cestou, ale musíme odjet. Ve zkratce ti vysvětlím o co jde. Hned teď si zabal věci nejnutnější potřeby. Hygienické potřeby, oblečení, peníze a pas. Neber si s sebou nic, čím bys mohla komunikovat se svou rodinou, kolegy, přáteli, s nikým. Nalož to na zadní sedadla mého auta. Počkám tam na tebe, protože já budu sbalená za minutu. Cestou ti vysvětlím další postup," mluvila jsem nekompromisně. "Knihy sbalím já, aby ses při cestě mohla seznámit s naším světem," dodala jsem.
  

Interrupce

29. january 2011 at 19:37 | Katherine |  Mé postoje
    Interrupce je odvozena z latinského interruptio gravitatis, tedy v překladu umělé přerušní těhotenství.
    Článek jsem se rozhodla napsat, jelikož jsme interrupce probírali ve škole. Rozhodla jsem se popsat průběh tzv. vakuumaspirace, protože když jsme to probírali, řekla nám profesorka tuto větu: "To je jedna z těch šetrnějších metod." A já se ptám: "Pokud je tohle jedna z těch šetrnějších metod, jaké jsou ty nešetrné???" 

Na sebevraždu nemáme nárok

28. january 2011 at 15:38 Mé postoje
    Není to tak dávno (asi 3/4 roku), co jsem sama přemýšlela nad tím, že bych si vzala život, ale to už je za mnou. Díky mému bývalému spolužákovi, silně věřícímu člověku, který mě prostě zachránil. A já mu za to budu již na vždycky vděčná. 
     Díky němu jsem poznala život z lepší stránky a začala jsem si ho vážit. On ve mně probudil víru, která ve mně spala a skoro ve mně umřela. Z těchto sebevražedných depresí jsem se dostala. A jsem za to šťastná. 
     Tenhle život stojí za to žít. Dostali jsme ho darem od Boha a ať je váš život jakkoli mizerný, vězte, že pokud se zabijete, tak budete mít nedokončenou svou úlohu v tomto životě a dostanete se na místo, které je mnohem horší, než si vůbec dokážete představit.

Nemáte právo se zabíjet, proto to nedělejte!!!
Nikdy!!!
Raději si najděte někoho, kdo vám pomůže, tak jako on mně.

4. kapitola Její tajemství

23. january 2011 at 20:00 | Katherine |  Upírka Katherine
Pět minut přesně a můj dům se jen leskne. Tohle by normálnímu člověku trvalo tak pět hodin. Jak já jsem ráda, že jsem upírka. Připravím Elisabeth knihu popisující proměny člověka v upíra a uvařím večeři. Vlastně taky potřebuji prolistovat ty knihy, abych vypátrala sídlo původních upírů a mohla tam přijet, protože Peter mi nedá pokoj, dokud tam nedorazím.

3. kapitola Vyděračka

19. january 2011 at 14:04 | Katherine |  Upírka Katherine
Doktorka opustila můj pokoj. Pro jistotu jsem počkala ještě pět minut a pak jsem se zvedla. Mám jen pár minut, než si někdo všimne, že jsem opustila svůj pokoj. Pečlivě se nadechnu a jdu za vůní, které nedokážu odolat.

2. kapitola Sen

11. january 2011 at 21:51 | Katherine |  Upírka Katherine
Přichází to. Cítím, jak má duše opouští tělo. Je to jako vrhnout se do propasti hlavou dolů. Nesnáším ten pocit, ale to mám radši vysát všechny své kámoše a riskovat tak prozrazení upírů??? Ne!!! V žádném případě. Propast se zdá bezedná. Padám pod tíhou své připoutanosti k tělu. Je to závaží, kterého se musím zbavit. Teď!!! Ten pocit je nepopsatelný. Najednou jsem lehká. Má duše se vznáší.
"Katherine???" Slyším v dáli hlasy svých kámošek. Ani tam nebudu chodit. Už to znám moc dobře. Chvíli se mnou budou cloumat, někdo se pomine strachy, že jsem mrtvá, ale nakonec stejně usoudí, že jsem akorát náchylná na alkohol a mám dost už po první skleničce šampaňského. Stejně mám raději víno, protože v šampaňském mě obtěžují ty bublinky, i když na druhou stranu chápu, že to je jejich účel.

La medicina en nuestra casa

9. january 2011 at 17:43 | Katherine |  Español elementos
Contra resfriado - bebemos té ajengibre con limón y azúcar, es muy bien para prevencia también
Contra fiebre - tomamos analgéticos y dormemos
Contra gripe - bebemos té negro con limón y azúcar y ubicamos en la cama

Cuando estoy enferma

9. january 2011 at 17:19 | Katherine |  Español elementos
Cuando estoy enferma, voy a visitar al médica. Tengo que esperar ens ala de espera hasta que puericultora llama me. La médica me pregunta: "¿Qué te pasa?" Mi digo (po ejemplo): "Tengo tos y cattaro y me duele la cabeza y en cuello mucho." La médica me pregunta: "¿ Tienes fiebre?" Y me contenso: "Sí." La médica ausculta me, registre la diagnosis y después m edice: "Toma las tabletas, que les recito dos veces al día, queda en casa y no va a la escuela. Va a visitarme deste una semana." Me digo: "Adiós," y salgo de consulta de la médica.

1. kapitola Katherine

7. january 2011 at 16:32 | Katherine |  Upírka Katherine
Dnes slavím sedmnácté narozeniny. Sedmnácté v přeneseném smyslu slova. Dohromady mi už totiž je 222 let, ale na své opravdové sedmnácté narozeniny si pamatuji, jako bych je slavila včera.